EYÜPSULTANLI MUŞLULAR İLE ÖZEL GECEDE BULUŞTUK

4.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan'da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Cumhur İttifakı'nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, akşam saatlerinde Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen '3. Geleneksel Büyük Muş Gecesi' etkinliğine katıldı.

Muş Eğitim ve Kalkındırma Vakfı tarafından düzenlenen geceye, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Eyüpsultan Kaymakamı Abdullah Dölek, Muş Valisi İlker Gündüzöz, milletvekilleri, daha önce Muş'ta görev yapmış valiler, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Salonda, TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'ın video mesajı yayınlandı.

Mesajında Muş'un tarihi öneminden bahseden Binali Yıldırım şu ifadelere yer verdi:

"Böyle bir yardımlaşma ve dayanışma gecesi düzenlediğiniz için sizlere teşekkür ederim. Muş sessiz tabiatı, ihtişamlı tarihi, zengin mutfağı ve kültürel değerleriyle medeniyetimizin en eski şehirlerinden birisidir. Muş, Sultan Alparslan'ın komutasında kazandığımız Malazgirt zaferiyle yalnız Anadolu'nun değil kendi tarihini de yeniden yazmıştır.

Bugüne kadar Muş'a yaptığımız tarım, eğitim, sağlık, ulaştırma ve alt yapı yatırımlarımları ve yerel hizmetlere desteklerimizin yanı sıra, diğer yatırımlarla da kara, hava ve demiryoluyla da ulaşılabilir hale getirdik."

Muşlu kardeşlerimizin İstanbul'da yaşadığı semtlerde, bölgelerde birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasını önemsediğini söyleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Anadolu toprakları içerisinde farklı renkleri, farklı zenginlikleri ve kültürleri bir araya getiren bu tür derneklerimiz hem geçmişi bügüne, hem bugünü yarına taşıyacak çok önemli faaliyetler yapıyorlar." diye konuştu.