NİŞANCA MAHALLEMİZİN SAKİNLERİYLE BULUŞTUK

5.2.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Nişanca Mahallesi sakinleriyle düzenlenen toplantıda buluştu. Köken, “Vatandaşın beklentilerine göre hizmet vermemiz gerekiyor. Mahallemizde uzun süredir devam eden tapu sorununu çözeceğiz.” dedi.
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüp Sultan Münzevi Kültür Salonu’nda Nişanca Mahallesi sakinleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
 
AK Parti Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Nişanca Mahallesi sakinlerinin katıldığı toplantıda Köken, Nişanca Mahallesi kapsamında gerçekleştirilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
 
“SIKINTILARI ORTAK AKILLA YENECEĞİZ”
 
Mahalle genelinde yapılacak projeleri beraber düşünmenin önemine vurgu yapan Köken, şunları söyledi:
 
“Ben sizden farklı bir şekilde düşünürsem ayrı kalırız, bu da önümüzü tıkar. Kalkınacaksak beraber kalkınmamız gerekiyor. Bu bölgemizde sıkıntı var mı? Var. Uzun yıllardan beri sıkıntı devam etmiş. Bu mahallenin önümüzdeki on yıl içerisindeki beklentilerini doğru sorularla öğrenmemiz gerekiyor ki bölgede yaşayan nüfusumuz burayı terk etmesin.
 
Bu sorunları hallederek bölgedeki insanımızı kazanalım. Vatandaşın beklentilerine göre hizmet edeceğiz. Yıllar sonra evime dönmüşüm, eski dostlarımın arasındayım, birbirimizin yüzüne bakacaksak mahallede bulunan sıkıntıları ortak akılla yeneceğiz.”
 
“UZUN SÜRE DEVAM EDEN TAPU SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ”
 
Nişanca Mahallesi’nde yaşanan tapu sorununa değinen Köken, şu ifadelerle devam etti:
 
“1975 yılından itibaren devam ettirilen yanlış uygulama günümüzdeki sorunları doğurmuş. Vatandaş odaklı yönetimle mahallemizdeki yaşayan insanımızı mağdur etmeden olumsuzlukları çözeceğiz. Yaptığım anketler sonucunda bölgenin öncelikli sorunu tapu çıktı. Daha sonrasında eğitim, güvenlik, otopark ve böyle devam ediyor. 
 
Bu sorunları öncelik durumuna göre sıraya koyarak kademe kademe çözeceğiz. Ben size hizmet etmeye talibim. Göreve geldiğimizde öncelikli olan tapu sorunu için gereken her türlü çalışmayı ve teması yaparak mahallemizde uzun süredir devam eden bu sorunu çözeceğiz.”