AKŞEMSETTİN ESNAFIYLA KAHVALTIDA BULUŞTUK

6.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi'nde düzenlenen kahvaltıda mahalle esnafı ile bir araya gelerek sorun ve talepleri dinledi.

Gerçekleşen programda Başkan Adayı Deniz Köken'e AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Akşemsettin Mahallesi'nin Anadolu'da bir çok ilçeden daha kalabalık olduğunu ve hızlı gelişen bir mahalle olduğunu belirten Köken, şöyle devam etti:
 
"Uzun yıllar sonra tekrar bir aradayız. Birbirimizi ara ara gördük. Sizin sorunlarınızı biliyorum. Sıkıntılarınıza yabancı değilim. Akşemsettin aslında bir ilçe kadar büyük bir mahalle. Anadolu'da birçok ilçeden daha kalabalık bir nüfusa sahip. Burası önemli bir yer. Özel bir yer. 
 
Hızlı büyüyen bir yer. Dolayısıyla sorunları da birike birike geldi. Aynı insan sağlığı gibi. Hastalar uzunca bekleyip doktora gidince ‘Sen geç kalmışsın’ der doktor. Şehirler de aynı. Sorunları birikince düzeltilmesi daha pahalıya mal olabiliyor bazı işlerin."
 
Yaşanabilir şehir, yaşanabilir çevre için belediyelerin farkındalık yaratacak çalışmalar yapması gerektiğini ifade eden Başkan Adayı Köken, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
"Arkadaşlarımla yapacağım fikir jimnastiğinde, kısa vadede ne yapabiliriz. Uzun vadede ne yapabiliriz. Bunu masaya yatırmamız lazım. Burasını nasıl daha yaşanılabilir hale getirebiliriz. Nasıl prestij cadde yapabiliriz. İnsanların hafta sonunu burada geçirmek isteyeceği bir çekim alanı nasıl yaratabiliriz.

Çocuklarımızın, gençlerimizin boş zamanlarını rahatça geçirebilecekleri alanlar nasıl yapabiliriz. Bunları öncelikle düşünmeliyiz. Kademeli bir şekilde, öncelik sıralamasına göre projerimizi hayata geçireceğiz." 

ADEM KOÇYİĞİT: BAŞKANIMIZIN 25 YILLIK TECRÜBESİ ELİMİZİ GÜÇLENDİRİYOR
 
Tanışma ve istişare toplantısına katılan herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ise, şöyle konuştu:
 
"Mahallelerimizle, esnafımızla, o mahallede yaşayan vatandaşlarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz. Kıymetli eleştirilerini alyoruz. Eyüpsultan'ı, yaşadığımız mahalleleri nasıl güzelleştiririz, nasıl daha fazla kalkındırabilirizi düşünüyoruz. Başkan adayımız Deniz Köken belediyecilik konusunda, yerel yönetimler konusunda marka olmuş bir isim. Başkanımızın 25 yıllık tecrübesi, bilgisi, vizyonu elimizi güçlendiriyor. Her bölgemize ait özel projelerimiz var. Bunları inşaallah yakında sizlerle paylaşacağız."
 
ANAOKULUNU ZİYARET
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi esnafı ile yapılan kahvatı sonrasında mahallede bulunan özel bir anaokulunu ziyaret etti. 
 
Sınıfları teker teker dolaşan Köken, burada çocuklarla sohbet edip bol bol fotoğraf çektirdi.