AKŞEMSETTİN MAHALLESİ SAKİNLERİYLE TOPLANTI YAPTIK

9.2.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi sakinleriyle düzenlenen toplantıda buluştu. Köken, “Akşemsettin’de kentsel dönüşümle alakalı çalışmalar belirli bir düzeye geldi, önümüzdeki süreçte kalan kısımları da halledeceğiz.” dedi.
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Gümüşhaneliler Derneği’nde ‘Söz Sizde’ programı kapsamında Akşemsettin Mahallesi sakinleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
 
AK Parti Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Akşemsettin Mahallesi sakinlerinin katıldığı toplantıda Köken, Akşemsettin Mahallesi kapsamında gerçekleştirilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
 
“BERABER NEYİ YAPABİLİRİZİ KONUŞACAĞIZ”
 
Akşemsettin Mahallesi ile ilgili oluşan bilgi kirliliğiyle ilgili vatandaşları uyaran Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Burası bizim en büyük mahallemiz. Bizim buradan güçlü çıkmamız gerekiyor. İşi bilen, bilmeyenin konuşup, ortaya bir şey atıp, sonra herkesin kafasını karıştırdığı bir yapı olmasın diye bu toplantıyı düzenliyoruz. Şehrin imarıyla ve diğer konularla ilgili neyin doğru, neyin yanlış olduğunu açıklayalım. 
 
Beraber neyi yapabiliriz, neyi yapamayızı oturup konuşalım ki biz gittikten sonra başkaları gelip, size yalan yanlış konuşup kimsenin kafasını karıştırmasın. Bizim cevap veremeyeceğimiz hiçbir şey yok burada. Çözümü uzundur belki ama mutlaka cevabını veririz, ne zaman yapılabileceğini söyleriz. 
 
Ben buraya konuşmaya gelmedim, sizi dinlemeye geldim. Buranın sorunlarını masaya koyalım, sorunları çözmek için beraber istişare edelim. Her şeyi ortaya dökelim ki sorunları halledelim, bir daha konuşmayalım.”
 
“VATANDAŞIN RIZASI OLMADAN KENTSEL DÖNÜŞÜM GERÇEKLEŞMEZ”
 
Akşemsettin Mahallesi’nde gerçekleşecek kentsel dönüşümle ilgili gelen soruları yanıtlayan başkan adayı Köken, şu sözleri kaydetti:
 
“Akşemsettin’de kentsel dönüşümle alakalı çalışmalar belirli bir düzeye geldi, önümüzdeki süreçte kalan kısımları da halledeceğiz. Akşemsettin Mahallesi’nde gerçekleşecek kentsel dönüşüm, vatandaşın rızasına göre gerçekleşecek. Zaten vatandaşın rızası olmadan kentsel dönüşüm gerçekleşmez. 
 
Hükümetimizin izlediği politika da bu yöndedir. Bu konuyla ilgili belli aşamalara gelinmiş. Oluşan olumsuzlukları inceleyerek vatandaşımızı mağdur etmeden çözeceğiz. Yaptığım incelemelere göre çözülemeyecek büyük bir sorun yok. Kiptaş’tan gerekli bilgileri aldıktan sonra vatandaşımızı bilgilendirip, bu sorunu konuşacağız. Bu işin oluru neyse onu gerçekleştireceğiz. Vatandaşımız müsterih olsun.”