GOSTİVARLILARLA BULUŞTUK

10.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan'da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.
 
Gün içerisinde kapı kapı dolaşıp vatandaşların talep ve sorunlarını yerinde dinleyen Köken, akşam saatlerinde Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen 'Gostivarlılar Eyüpsultan'da buluşuyor' etkinliğine katıldı.
 
Gostivarlılar Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği programda, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'e, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.
 
DENİZ KÖKEN'DEN BALKAN MÜZESİ SÜRPRİZİ
 
"Sizler Evlad-ı Fatihansınız. Eyüpsultan ilçesi Fatih'in İstanbul'u fethiyle yaşıyor." diyen Deniz Köken, şu ifadelerle devam etti:
 
"Burada Eyüpsultan Müzesi ve Balkan Müzesi yapmak istiyoruz. Balkanlar'daki eserlerin minyatürlerini yaptırıp buraya getirelim. Buradaki dostların elindeki belgeleri alıp sergileyelim. Bir resmi statüde ilelebet yaşatalım onları istiyoruz. Bu konuda bütün derneklerin yardımını istiyoruz. İstanbul'a da bir örnek olsun istiyoruz."
 
"EYÜPSULTAN'I HEP BİRLİKTE KALKINDIRALIM"
 
Derneklerin çok önemli olduğunu ve ilçeyi STK'larla sık sık bir araya gelerek ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Köken, şöyle devam etti:
 
"O yüzden ‘Nasıl bir Eyüpsultan’la ilgili paneller düzenleyeceğiz, sizlerle gerekirse mini referandum yapacağız. Ne yapılması lazımsa bu şehirle, bu bölgeyle ilgili bunları karşılıklı konuşarak yapmamız lazım. Bilim adamlarını getireceğiz, karşılıklı tartışmalar yaptıracağız, sizlere seminerler, konferanslar vereceğiz. 
 
Bu merkezdeki insanların hangi dile ihtiyacı varsa, mesleğe yönelik dil kursları açmamız lazım. Eyüpsultan’a gittiğimizde her sorunun çözülüyor olması lazım. Vücudumuzun her uzvundan haberdar olmamız lazım. Şehir bizim vücudumuz gibiyse buradaki bütün sıkıntıları bir anda bir merkezde toplayıp bunu görüyor olmamız lazım. 
 
Onun için de akıllı şehir konseptini getirip bu şehri tek merkezden nasıl yönetilebilir burada uygulamaya geçireceğiz. Birlikte hareket edersek burayı kalkındırmayı çok daha çabuk sağlarız diye düşünüyorum."