DEFTERDAR MAHALLESİ BEYAZ SİTE SAKİNLERİYLE TOPLANTI YAPTIK

11.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Defterdar Mahallesi Beyaz Sitesi sakinlerini ziyaret etti. Site sakinleriyle bol bol sohbet eden Köken, onların sorunlarını dinleyip, taleplerini not aldı. 
 
Köken burada yaptığı açıklamada, sorunlarınızın çözümü konusunda elinden gelen her şeyi yapmaya çalışacağını söyledi.
 
Gerçekleşen programa, Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Eyüpsultan İlçe Gençlik Kurulu Başkanı ve üyeleri, mahalle teşkilatı ve çok sayıda site sakini katıldı.
 
31 Mart seçimlerinin gelecek yüzyıla götürecek hedefleri gerçekleştirmek açısından önemli bir dönemeç olduğunu söyleyen Köken, şöyle devam etti:
 
"31 Mart seçimleri bu yüzyılın son yerel seçimi. 2023 ile yeni bir yüzyıl başlayacak. 2019'u 2023'e bağlayacak olan hedeflerimizi gerçekleştirmek açısından büyük önem taşıyor. Cumhur İttifakı bu hedeflerle doğmuştur. 
 
Cumhur İttifakının halk gücüne indiğimizde bunu görürüz. Türkiye yeni bir yüzyıla güçlü girmeli. İlçeler illeri, iller ülkeyi taşıyacak. Dünya şehirleri böyle olacak. İstanbul Anadolu'yu, Anadolu Türkiye'yi ayağa kaldıracak."
 
Deniz Köken, Defterdar Mahallesi Beyaz Site ziyaretinin ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 
 
"Temel nokta şehirlerden başlıyor. Biz şehirleri yaşanılabilir, özgün, üreten şehirler yaparsak o ülkeye ciddi bir yansıma sağlayacaktır. Ben 25 yıllık yerel yönetimler tecrübem içerisinde üreten şehirler nasıl olmalıdırı çok yakından görmüş oldum. Biz Eyüpsultan'ı sanayi şehri yapamayız. 
 
Ama üreten şehir yapabiliriz. Hem kirletmeden, hem kalkındırarak, hem de çevresine faydalı bir şehir haline getirebiliriz. Bunun formülasyonunu bulmamız lazım. Doğru şehir planları şehirleri daha ileriye taşır. Yanlış şehir planlamaları ise şehirleri çok kötü yerlere götürür."