DOĞU VE GÜNEYDOĞULU KANAAT ÖNDERLERİYLE BİR ARAYA GELDİK

13.2.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleriyle bir araya geldi. Köken, “Biz İstanbul’da güçlü olursak köylerimiz daha güçlü daha diri olur. Böylelikle Anadolu’yu hep beraber ayağa kaldırabiliriz.” dedi. 
 
Cumhur İttifakı’nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Doğu ve Güneydoğulu kanaat önderleriyle tanışma ve istişare toplantısı kapsamında düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.
 
Öz Saray Sac Tava restoranında gerçekleşen toplantıya, Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Doğu ve Güneydoğulu STK Başkanları, iş adamları/kadınları ve kanaat önderleri katıldı.
 
Toplantıda söz alan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Başkan adayı Deniz Köken’in 25 yıllık belediyecilik deneyimiyle  ilçenin sorunlarını daha derinlemesine daha efektif bir şekilde çözeceğini belirtti.
 
“HALKIN İSTEĞİNE GÖRE HİZMET EDECEĞİZ”
 
Gerçekleşen toplantıda birlik ve beraberlik vurgusu yapan Başkan Adayı Köken, çeşitli yörelerin bir arada yaşadığı Eyüpsultan’da her kesimin isteğine, arzusuna göre projeler gerçekleşeceğini belirtti.
 
Deniz Köken sözlerine şu sözlerle devam etti:
 
"İstanbul, Anadolu’nun bir araya gelmiş hali adeta. İstanbul’da görev yapmak için Anadolu’yu gezip öyle görev yapmak lazımmış, buranın sorunlarını daha iyi anlayabilmek için. Bu bana göre avantaj... İstanbul ahalisi, neyi ister, neyi istemez onu daha rahat kavrayabileceğiz inşallah. Halkın ne istediği aslında çok önemli bir konu. 
 
Halkın isteğine göre Eyüpsultan’a hizmet edeceğiz. Geçmişte 2. Beyazıt döneminde bir anket yaptırılıyor; 'Halk ne ister?' diye. Literatüre şöyle bir söz girmiştir: “Halk devletin uyanıklığında uyumak ister” diye. Bu söz ilk zamanlar anlaşılmıyor. Kanuni döneminde halk meclisi yapıldığı bir dönemde kadının biri şikâyette bulunuyor. 'Ben sizden şikayetçiyim' diyor. “Ne oldu?” diyorlar. 'Altınlarım çalındı!' diyor. 'Nereden çalındı?', 'Yatak odasından!' diyor. 'Sen ne yapıyordun?'. 'Uyuyordum!' diyor.  Sonra 'Amma uykun derinmiş be kadın hiç mi duymadın' diyorlar. Kadın da diyor ki 'Ben devleti uyanık sanıyordum.' 
 
Aslında vatandaşın devletten beklediği bu hadisedir. Yirmi dört saat çalışan uyumayan belediye. Devletin uyanık olmasıyla vatandaşın rahat uyuyabilmesidir. Bizim bunu yaptığımız gün bütün sorunlarımızı çözmüş olacağız."
 
“EYÜPSULTAN’IN BAYRAĞI ANADOLU’DA HAYAT BULACAK”
 
İlçede bulunan derneklerle yapılacak ortak çalışmalarla Anadolu’daki köylerin hayat bulacağını belirten Köken, şöyle devam etti:
 
“Bizim bir olmamız lazım… Anadolu’nun İstanbul’a, İstanbul’un Anadolu’ya bakış açısına yakinen tanıklık ettiğim için bu konuda tecrübeliyim. Biz İstanbul’da güçlü olursak köylerimiz daha güçlü daha diri olur. Böylelikle Anadolu’yu hep beraber ayağa kaldırabiliriz. 
 
Eyüpsultan’ın bayrağı Anadolu’da hayat bulacak. Önümüzdeki süreçte başlatacağımız örnek köy projeleriyle Eyüpsultan’ın bir bayrağını köylerimizin camilerinde, okullarında ve sokaklarında hayat bulsun istiyoruz. Köy yaşantısının tekrardan canlanmasını istiyorum. Burada bulunan dernek üyelerimizle birlikte bu hayallerimizi gerçekleştireceğiz inşallah.”