MERKEZ MAHALLESİ ESNAFIYLA BULUŞTUK

13.2.2019

Cumhur İttifakı’nın Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Merkez’de bulunan Özgürhan Kafe’de çevre esnafıyla tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi. 
 
Gerçekleşen toplantıya Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Eyüpspor taraftar grubu ve çok sayıda esnaf katıldı.
 
Köken, toplantıya katılan tüm vatandaşların görüşlerini teker teker not alarak fikir alışverişinde bulundu. 
 
“EYÜPSULTAN’I MARKA YAPARAK ZİRVEYE ÇIKARACAĞIZ”
 
Eyüpsultan’ı İstanbul’da marka değer yaratacak çalışmaların önemine vurgu yapan Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Sizinle uzun yıllardır kademe kademe görüşüyorduk. İstanbul; Anadolu, Anadolu; İstanbul demekmiş. Bizim Eyüpsultan’ı marka yaparak zirveye çıkarmamız lazım. Sadece Eyüpsultan Camii ile bu işler olmuyor. Camii çevresinde hizmet veren herkesin artık bir marka olması lazım. Eyüpsultan’da simit yemek, kahve içmek, ayrıcalıklı olmalıdır. 
 
İnsanların artık 'Öğle namazını Eyüpsultan’da kılalım, sonrasında şurada bir kahve içelim' demesi gerekiyor. O yüzden bu sorunları hızlıca ele almamız lazım. Yurtdışında bir yere gidildiği zaman bu bölgenin çikolatası çok meşhur bu sebeple satın alma ihtiyacı hissediliyorsa, bu hissiyatı Eyüpsultan’da da vermemiz gerekiyor.”
 
“İNSANLARIMIZI YÜRÜMEYE YÖNLENDİRMEMİZ GEREKİYOR”
 
Yapılacak düzenlemelerle Eyüpsultan Camii ve çevresine ziyarete gelen vatandaşları yürümeye yönlendirmenin öneminden bahseden Köken, şu sözleri söyledi:
 
"Biz belediye olarak yatırımlarımızı doğru yapacağız. Vereceğimiz eğitimleri doğru vereceğiz. Bu minvalde otopark ve trafik sorununu çözeceğiz. Meydan ve çevresine kademeli otoparklar yapacağız. Otoparkların fiyatlandırması da meydana yakınlık derecesiyle orantılı olacak. Meydana yakın olan yerler biraz daha pahalı olacak. İnsanlarımızı yürümeye yönlendirmemiz gerekiyor. 
 
Yapılacak düzenlemelerle taşıt trafiğini, meydana uzak olan yerlere yönlendirmek istiyoruz. Yapılacak otoparkları Eyüpsultan Camii’ne entegre edeceğiz. İnsanlar buraya geldiği zaman entegre yolları kullanarak siz, esnafların arasından geçecek. Yapacağımız çalışmalarla buradaki esnafımızın hizmet kalitesi artacak ve gelen bir daha gelmek isteyecek. Ben bu imkânı sağlayacağım ve sizin de gayretlerinizle olumsuzlukları çözeceğiz."