YEŞİLPINAR MAHALLESİ ESNAFIYLA BİR ARAYA GELDİK

15.2.2019

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Eyüpsultan’ı karış karış gezen Başkan adayı Deniz Köken, Yeşilpınar Mahallesi esnafıyla tanışma ve istişare toplantısı kapsamında kahvaltı programında bir araya geldi. 
 
Lale Düğün Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, MHP Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. 
 
Köken, mahalle esnafının sorun ve görüşlerini dinleyerek fikir alışverişinde bulundu, yeni dönemde ortaya konulacak projelerle ilgili ipuçları verdi. 
 
Toplantının açılış konuşmasında söz alan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, seçim çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini, Başkan adayı Deniz Köken’in sahip olduğu yirmi beş senelik belediyecilik tecrübesiyle ilçenin emin ellerde olacağını belirtti. 
 
“VATANDAŞ ODAKLI HİZMETİ ORTAYA ÇIKARACAĞIZ”
 
Yeni dönemde ortak akılla birlikte yürütülen projelerin önemine vurgu yapan Köken, şunları söyledi:
 
“Önümüzdeki süreçte yapacağımız projeleri düşünürsek bizim takip ettiğimiz bir program var. Önce dinliyoruz, sonra diyoruz: Bu sorunun, şu zaman diliminde, böyle çözümü var. Kiminin bizimle, kiminin büyükşehirle, kiminin Ankara ile bağlantısı olan işlerimiz var. Bizim, Ankara’nın ya da büyükşehrin çözeceği konular olacak. 
 
Ancak en önemlisi sizinle birlikte çözeceğimiz konular olacak. Ortak akıl sistemini devreye sokarak vatandaş odaklı hizmeti ortaya çıkaracağız. Ve her sorunumuzu kademeli ve efektif bir şekilde çözeceğiz. Allah’ın izniyle 31 Mart Yerel Seçimlerini alnımızın akıyla geçtiğimizde yine bu yerde toplanarak mahallenin sorunlarını karşılıklı konuşarak, tartışarak çözeceğiz.”
 
“EYÜPSULTAN’A MÜNHASIR TRAFİK MASTER PLANI YAPILACAK”
 
Yeşilpınar Mahallesi’nde bulunan Girne Caddesi ile ilgili olumsuzlukların farkında olduğunu bildiren Köken, konuyla ilgili çalışmaların yapılacağını ve Eyüpsultan genelinde trafiği rahatlatacak uygulamalar yapılacağını belirtti. 
 
Başkan adayı Köken, şu ifadelerle sözlerine devam etti:
 
"Girne Caddesi girişindeki sorunu biliyorum. O konuyla ilgili mutlaka çalışma yapılacak. Eyüpsultan’ın ulaşım haritasını doğru çıkarmamız lazım. Sadece Eyüpsultan’a münhasır ilçenin E5-E6 karayollarına nasıl bağlanacağına yönelik trafik master planının yapılması gerekiyor.
 
Trafik mühendisliği denilen bir bilim dalı var, biz bu konuyla ilgili tüm bilimsel çalışmaları yaptırarak bu ilçedeki trafiği rahatlatacak her türlü girişimde bulunacağız."