YEŞİLPINAR MAHALLESİ SAKİNLERİYLE TOPLANTIDA BULUŞTUK

16.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Yeşilpınar Mahallesi sakinleriyle düzenlenen toplantıda buluştu. 
 
Mahalle sakinleriyle bol bol sohbet eden Köken, onların sorunlarını dinleyip, taleplerini not aldı. 
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, ‘Söz Sizde’ programı kapsamında Yeşilpınar Mahallesi sakinleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
 
Düzenlenen toplantıya Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
"TARİHTEN DERS ALMAK ZORUNDAYIZ"
 
"Tarihimizi çabuk unutuyoruz. Tarihten ders almamız gerekir" diyen Köken, "Yerel seçimlerde bu ittifaklar nereden çıktı? Beka sorunu nereden çıktı? Kendiliğinden oluşmadı bu. Son yıllarda Türkiye üzerinden oynanan oyunlar var. 6-7 yıldır ülkemiz aleyhine ciddi çalışmalar var. 
 
Tarihimizi çabuk unutuyoruz. Tarihin iki olgusu var. Birisi yapanlar. Diğeri yazanlar. Yapanlar ve yazanlar birbirine sadık kalmazsa ortaya ucube bir şey çıkıyor. İyi yazarsak ortaya iyi bir ders çıkıyor. 'Tarih aptallar için tekerrür eder' der Mehmet Akif. 'Hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi' diye sorar. Olanlardan ders almalıyız. Tarihteki hataları bir daha yapmamalıyız." açıklamasında bulundu.
 
"ŞEFFAF BİR YÖNETİM SERGİLEYECEĞİZ"
 
Şeffaf bir yönetim sergileyeceklerini ifade eden Köken, şöyle devam etti:
 
"Okumalıyız. Çokça okumalıyız. Kitap Cafeler açacağız. Herkes kartla kitap alabilecek. Şeffaf bir yönetim sergileyeceğiz. Talip olduğumuz şeylerin sorunlarını bilmemiz gerekiyor. Bizim kendimize göre bildiklerimiz var. 
 
Ürettiğimiz projelerimiz var. Ama bilmediklerimiz de var. Bunca işin arasında atladıklarımız da var.  Sorunları da çözümleri de hep birlikte bir araya gelerek belirleyeceğiz. 
 
Şehirleri inşa ederken günübirlik düşünüyoruz. Size soruyorum. Çocuklarınıza büyük bir ev mi bırakmak istersiniz? Yoksa yaşanılabilir bir çevre mi? Yaşanılabilir bir çevreniz yoksa evinizin hiç bir önemi yok."