ÜLKÜCÜ GENÇLERLE BULUŞTUK

16.2.2019

Gençlerle sık sık bir araya gelen AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Ülkü Ocakları'nı ziyaret edip burada gençlerle sohbet etti. 
 
Gençlerle fikir alışverişinde bulunan ve onlardan gelen soruları da yanıtlayan Cumhur İttifakı'nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Ülkü Ocakları Başkanı Ersoy Seçginli ile de görüştü.
 
Ziyarete Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra, SKM Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları Başkanı Cihat Biradlı ve Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.
 
"Gönüllere girmeden yapılan işler havada kalıyor. Şehirler insan gibi. Bizim hasta olduğumuz gibi şehirler de hasta oluyor. Bizim kalbimize giden damarlarda sıkıntı varsa, şehirlerin de yolları tıkandığında şehir hasta oluyor" diyen Köken sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Fatih Sultan Mehmet, Fatih Camii Vakfiyesi’ne ‘Hakiki sanat muhteşem şehirler vücuda getirmek ve halkının gönlünü saadetle doldurmaktır’ diye notunu düşmüş. 'Hanlar, hamamlar, saraylar, köprüler, yollar yapacağınız zaman gönül de yapmanız lazım' demiş ve noktayı koymuş. 
 
Biz 21. yüzyılda bu işin birlikte götürülmesi gerektiğini anlayan bir kurumuz. Büyük büyük ama ruhu giydirilmemiş binalarla bu işi götüremeyiz. O yüzden ben insana yatırımın şehirlere yatırım gibi önemli olduğuna inanıyorum."