ESENTEPE MAHALLESİ ESNAFINI GEZDİK

18.2.2019

Cumhur İttifakı’nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Esentepe Mahallesi esnafını ziyaret etti.
 
Başkan Adayı Köken'e ziyaretler esnasında, AK Parti Eyüpsultan SKM Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yavuz, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolları, AK Parti Esentepe Mahalle temsilcileri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.
 
Oldukça sıcak karelerin yer aldığı ziyarette Deniz Köken, esnafla sohbet edip sorunlarını dinledi ve taleplerini not alarak yeni dönemde konuyla ilgili çalışmaların yapılacağını söyledi.
 
Öte yandan Köken, esnaf ziyaretinin ardından Eyüpsultan Belediyesi personeli Beytullah Paşalioğlu’nun kayınpederi merhum Muhammet Tüfekçi’yi Nişancı Mustafa Paşa Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurladı. Merhuma Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi.
 
BİLARDODA ATIŞ DENEMELERİ YAPTI 
 
Esnaf ziyaretleri esnasında kıraathane ve derneklere uğrayan Köken, kıraathane ziyareti esnasında bilardo oynayan vatandaşların daveti üzerine atış denemesi yaptı. 
 
Başkan adayı, bilardo konusunda tecrübesi olmadığını belirtse de birkaç denemenin ardından oldukça şık atışlar yaptı. 
 
FIRIN OCAĞINDAN  SİMİT ÇIKARDI İKRAM ETTİ 
 
Esentepe Mahallesi’nde bir fırın ocağına uğrayan Köken, esnafla yaptığı sohbetin ardından ocağın başına geçerek fırından çıkardığı simitleri, kendisine eşlik eden teşkilat üyeleri ve vatandaşa ikram etti. 
 
“ESENTEPE BİZİM KALEMİZ” 
 
Esnaf ziyareti bitiminin ardından mahalle genelindeki sorunları dinleyip eksiklikleri yerinde gören Başkan adayı Köken, şunları söyledi:
 
“Esentepe bizim kalemiz. Kalemizin esnaflarını gezerek mahallemizin eksikliklerini yerinde gördük. Yeni dönemde Esentepemize çok fazla yatırım yapmamız gerekiyor. 
 
Yıkılan yeni camisi ve sosyal tesis konusunda ciddi yatırımların bir an önce hayata geçmesi gerekiyor. Önümüzdeki süreçte kalemize sahip çıkarak bu eksiklikleri gidermeye çalışacağız.”