RUMELİ TÜRKLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

18.2.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Rami Cuma Mahallesi’nde bulunan Eyüp Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği’yle ‘Söz Sizde’ programı kapsamında bir araya geldi.
 
Gerçekleşen kahvaltı programına Deniz Köken’in yanı sıra, Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Hasan Yeniceler, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, mahalle teşkilatı ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Köken, kahvaltı programında vatandaşların dilek ve temennilerini dinleyerek kendisine yöneltilen soruları yanıtladı.
 
“ŞEHRİMİZİN ANAYASASI OLMASI GEREKİYOR”
 
Rami Mahallesi’nin kronik kendine has olan sorunlarından bahseden Başkan adayı Köken, şöyle devam etti:
 
“Rami bizim göz bebeğimiz. Rami ve Rami Cuma, Eyüpsultan’ın en nadide en özel mahallesi olma özelliğini taşıyor. Modernizeyi yakalayan en yakın mahallemizdir. Ancak imar, trafik ve otopark sebebiyle çok sıkıştı, gelişemedi. Bu bölgenin kendine has özellikleri ve kendine has sorunları var. 
 
Şehirleri tasarlarken bizi yirmi sene önceye götürseler, şimdiki gibi tasarlamayız değil mi? Öz eleştirimizi yaptıktan sonra artık geleceği düşünmeliyiz. Yapılan hatalardan ders alarak şehrimizin yirmi sene sonrasını düşünmemiz gerekiyor. Gelecekte çocuklarımız bu şehri yönetecek.  
 
Onlar için yirmi, otuz sene sonrası için planlarımızı yapalım. Onlara ve bize yaşanabilir bir miras kalsın. Şehrimiz için bir anayasa hazırlamamız gerekiyor. Her şey, kuralına göre yaparak ortak akılla bu sorunları çözeceğimize inanıyorum.”