ERZURUMLU VATANDAŞLARLA BİR ARAYA GELDİK

18.2.2019

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultanlı vatandaşlarla çeşitli etkinliklerde bir araya gelmeye devam ediyor.
 
Cumhur İttifakı'nın Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği istişare yemeğine katıldı.
 
Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen geceye Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İSBAK Genel Müdürü Muhammed Alyürük, Eyüpsultan Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Cahit Özaslan, çeşitli dernek ve dernekler federasyonu başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Düzenlenen geceye katılan vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Köken, salondaki tüm davetlilerin masasına giderek selamlaştı, hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
“FATİH’İN ATTIĞI TOHUM BUGÜN YEŞERİYOR”
 
Osmanlı Devleti’nde sur dışında kurulan ilk yerleşim yeri olma özelliğini taşıyan Eyüpsultan’ın özel ve manevi bir şehir olduğunu belirten Köken, şu sözler ile devam etti:
 
“Bu yerel seçimlerle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nin birinci yüzyılını bitirerek ikinci yüzyılına gireceğiz. Kalkınma yerelden başlar. Biz yerelden bu ülkeyi kalkındırırsak, Türkiye Cumhuriyeti de kalkınmış bir ülke olacaktır. İstanbul’daki derneklerin kendi yöreleriyle bu kadar ilgili olması beni çok sevindiriyor. 
 
Çünkü İstanbul Anadolu’yu kalkındıracak, Anadolu da Türkiye’yi kalkındıracak. Bu seçim sloganımızın içinde gönül belediyeciliği diyoruz. Osmanlı’da ilk yerleşim yeri olma özelliği taşıyan Eyüpsultan’da Fatih’in attığı tohum, bugün yeşeriyor. Öyleyse bu işi yapacağız değerli arkadaşlar. İstanbul’da örnek olacak işler yapacağız.”