BALKANLI KARDEŞLERİMİZLE BİR ARAYA GELDİK

18.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Tüm Balkanlılar Dayanışma ve Kültür Derneği'nin düzenlediği yemek programına katıldı. 
 
Burada konuşan Köken, “Herkesin az kazandığı ama birinin kaybetmediği bir kentsel dönüşümü hayata geçiriyor olmamız lazım” dedi. 
 
Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen programa, Cumhur İttifakı'nın Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, AK Parti 24. Dönem Milletvekili Gülay Dalyan, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Gençlik Kurulu üyeleri, Tüm Balkanlılar Dayanışma ve Kültür Derneği'nin Başkanı Adnan Şener, davetliler ve dernek üyeleri katıldı. 
 
Salona gelen Başkan Adayı Köken, vatandaşlarla selamlaşarak, sohbet etti. Daha sonra Tüm Balkanlılar Dayanışma ve Kültür Derneğinin Başkanı Adnan Şener bir selamlama konuşması yaptı. 
 
Ardından konuşan ve 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin sıradan bir belediye seçimi olarak algılanamayacağını belirten Deniz Köken, "Türkiye Cumhuriyeti’nin yüzüncü yılının son seçimidir." dedi.
 
Bu yerel seçimlerde Eyüpsultan’ı 4 ana lokasyona böldüklerini dile getiren Köken, şöyle devam etti:
 
“Merkez ve etrafındaki 10 mahalle, Alibeyköy ve etrafındaki 4 mahalle, Veysel Karani ve etrafındaki 4 mahalle, Kemerburgaz ve Göktürk ile etrafındaki 7 köy ile beraber 4 kısma böldük. Niye 4 bölgeye böldük, hizmette analiz ettik. İnsanların ekmeğe ihtiyacı varken, pasta sunmak gibi bir ihtiyacın içine girmeyeceğiz. 
 
Neye ihtiyacı varsa, onu vermemiz lazım, o yüzden öğrenmemiz lazım. Soracağız alacağız, bizim yapabileceğimizi biz, bizim yapamadığımızı büyükşehir, hükümetimizin yapabileceğini hükümetimiz ile bölüşüp, onu yapacağız. Aslında biz vatandaşların hizmet konusundaki mihmandarlığını yapıyoruz.”
 
“EYÜPSULTAN İÇİN 55 CİVARINDA PROJEMİZ VAR”
 
Belediyeciliğin şehir doktorluğu olduğunu belirten Köken, Eyüpsultan için 55 tane projelerinin olduğunu dile getirerek, şu ifadeler ile devam etti:
 
“İnsan hasta olduğunda hastaneye gider, doktora gider. Şehir hasta olduğunda belediyeye gider. O yüzden ‘sana belediye baksın’ derler ya, oradan kalma bu. Biz de şehrin hastalığını tespit edelim ki, doğru teşhis koyalım. Aksi takdirde doktorun yanlış şeylere sebep olduğu gibi başka şeylere sebebiyet verir. 
 
Bugün sıkıntıların ana sebebi doğru analiz edememek, biz doğru analiz edelim. Kentsel dönüşümde herkes kazanmak istiyor. Herkesin kazanmak istediği bir kentsel dönüşümde, kentsel dönüşüm yapamazsın. Herkesin çok kazanmak istediği şeyde, birisi kaybediyor. 
 
Onun için bizim herkesin az kazandığı ama birinin kaybetmediği bir yapıyı hayata geçiriyor olmamız lazım. Aksi takdirde çok büyük bir israf ve zaman kaybı, insanların uzun süreli hoşnutsuzluğu ile karşınıza çıkıyor.”
 
Eyüpsultan'ın İstanbul’un merkezi olduğunu ama müzesinin bulunmadığını belirten Köken, Eyüpsultan ve tarihini kapsayan bir müze yapacaklarını belirtti. 
 
ADEM KOÇYİĞİT: DENİZ KÖKEN EYÜPSULTAN'IN ÇIKARDIĞI ÖNEMLİ BİR MARKADIR
 
Toplantıda söz alan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
"Önemli bir seçimin arifesindeyiz. İstanbul'da son Başbakanımız ve Meclis Başkanımız Binali Yıldırım ile seçime giriyoruz. Kendisi sadece İstanbul'da gerçekleştirdiği projelerle değil, Tüm Türkiye'de gerçekleştirdiği projelerle hayatımızı kolaylaştırdı. 
 
Havayollarını halkın yolu yaptı. Bölünmüş yollarla insanların gönüllerini birbirine bağladı. Marmaray'ı, Avrasya Tüneli projeleri hepimizin hayatlarını kolaylaştıran projeler oldu. Eyüpsultan'da ise 25 yıllık belediyecilik tecrübesiyle, yerel yönetimler konusunda bir marka olmuş Deniz Köken başkanım ile yola devam edeceğiz.
 
Marka olmak kolay bir şey değildir. Marka olmak emek ister. Marka olmak güç ister. Tecrübe ister. Azim ister. Çalışmak ister. Deniz Başkanım 25 yıllık belediyecilik deneyimiyle ilçenin sorunlarını daha derinlemesine daha efektif bir şekilde çözecektir."