GÖKTÜRK TRABZONLULAR DERNEĞİ’YLE BİR ARAYA GELDİK

19.2.2019

 
 
 
 
Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Göktürk Trabzonlular Derneği’yle tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi. 
 
Göktürk Mahallesi’nde gerçekleşen toplantıya, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Trabzon Dernekleri Federasyon Başkanı İsmail Hakkı Şatıroğlu, Göktürk Trabzonlular Derneği Başkanı Evren Sancak ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Köken, Trabzonlu hemşerilerinin istek ve görüşlerini dinleyerek fikir alışverişinde bulundu.
 
Programın açılış konuşmasında söz alan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Koçyiğit, 25 senelik belediyecilik kariyerinin ardından Köken’in ilçenin sorunlarını bilen bir Başkan adayı olduğunu belirtti.
 
“2B SORUNUNU TATLIYA BAĞLAYACAĞIZ”
 
Göktürk bölgesinde yaşanan 2B araziler sorununun gerekli yerlerle görüşerek tatlıya bağlanacağını belirten Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Bizim ortağımız bize oy verenlerdir. Şeffaflığı sağlayarak ortaklarımızla şehrimizi beraber inşa edelim. Şehirleri doğru analiz ederek gerekli olan yerlere müdahale edeceğiz. Çünkü şehirler de insanlar gibidir. İnsanın damar yolları sıkıştığında kalp krizi geçiriyorsa, şehirlerin yolları daraldığında şehirler de kalp krizi geçiriyor. 
 
Bizim şehirleri yaşanabilir kılmamız en önemli görevlerimizden biridir. Göktürk’ün en öncelikli sorunu yaptığım araştırmalar sonucunda 2B arazileri çıkıyor. Sürdürülebilir şehir kelimesini laf olsun diye söylemiyoruz. 
 
2B arazileri hakkında büyükşehir ve hükümetimizle görüşülerek uzun yıllar öncesinden yaşanan sorunu tatlıya bağlayacağız. En mühim sorundan aşağıdaki sorunlara doğru kademeli olarak ineceğiz. Herkes kalbini ferah tutsun. Göktürk prestijli bir yer, burayı ve insanını yıpratmamak gerekiyor.”
 
“ÇOCUKLARIMIZA YAŞANABİLİR BİR ÇEVRE BIRAKMAMIZ GEREKİYOR”
 
İlçe genelinde yapılacak imar planlaması, trafik planlaması gibi çeşitli konulardan bahseden Başkan adayı Köken, “Şehircilik uzun vadeli bir iştir. Şöyle yirmi sene öncesine gittiğimiz zaman şu anki bir Göktürk kurar mıydık? Kurmazdık. Artık önümüze bakmamız gerekiyor. Önümüzdeki yirmi senenin planlarını şimdiden beraber yapalım. Çünkü yirmi yıl sonra kazandıklarınızı sevdiğiniz kişilere bırakacaksınız. Nasıl bir şehir bırakmak istediğimizi karar vermemiz lazım. Çocuklarımıza lüks ev, arabalar yerine yaşanabilir bir çevre bırakmamız gerekiyor.” ifadelerini kullandı.