FİNANSKENT SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİK

19.2.2019

Cumhur İttifakı’nın Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Güzeltepe Mahallesi’nde bulunan Finanskent Sitesi sakinleriyle tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi.
 
Gerçekleşen toplantıya Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda site sakini katılım sağladı.
 
Köken, Finanskent Sitesi ve çevresinde yaşanan sorunları dinleyerek vatandaşa çözüm önerilerini anlattı, gelecek dönemde belediyenin hayata geçireceği uygulamaların ipuçlarını verdi.
 
Öte yandan Başkan Adayı Köken, ziyaret öncesinde, İslambey Mahallesi’nde bulunan Kasımçavuş Camii İmam-Hatibi Durdu Duman’ın eşi merhume Hacı Naciye Duman’ı, Eyüpsultan Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurladı. Merhumenin ailesine Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı diledi.
 
“İLÇENİN MASTER PLANINI ÇIKARTACAĞIM”
 
İlçenin belirli bölgelerinde oluşan trafik ve ulaşım sorunlarına vurgu yapan Köken, “Önümüzdeki süreçte ilçenin genel bir master planını çıkartacağım. Bu planın içerisinde şehrin ulaşım yönünden ihtiyaçları önem sırasına göre sıralanarak çözüme kavuşacak. Bu şehirde biz yaşıyoruz ve en uygun çözüm önerilerini biz bilebiliriz. Gerekli profesyonel ekipler eşliğinde yapacağımız mini çalıştaylarla birlikte trafik ve ulaşım sorununu ortak akılla ortadan kaldıracağız.” dedi.
 
“İETT OTOBÜS SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ
 
Finanskent sakinlerinin İETT otobüs hatlarının sefer saatleriyle ilgili olan istekleri üzerine konuşan Başkan adayı Köken, sözlerine şöyle devam etti:
 
"İETT otobüs hatlarının site önünden geçmesi ve sefer saatlerinin artırılması yönündeki sorunları çok kısa zamanda çözeriz. Aslında otobüs hatları bu bölge için geçici çözüm olacak. Metro ve tramvay çalışmaları bittikten sonra buradaki araç yükü de azalmaya gidecek. Bazı sorunlar sürecin tamamlanmasıyla birlikte çözülecek. Çözülmeyen sorunlar için tekrardan buluşarak görüşlerimizi ortaya koyarak kolektif bir şekilde halledeceğiz."