RAMİLİ ESNAF KARDEŞLERİMİZLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

1.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Rami Mahalle esnafıyla tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi.
 
Eyüpsultan Belediyesi Rami Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa Köken’in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkan Yardımcı Fırat Diren, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Rami Mahalle Teşkilatı, AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi Adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Samimi bir havada geçen programda Köken, Rami'nin bir marka, İstanbul'un önemli semtlerinden biri olduğunu ve bölgeyle ilgili çok önemli projelerin gerçekleşeceğini ifade etti.
 
“RAMİ İSTANBUL'UN MARKA SEMTLERİNDEN BİRİ”
 
Rami Mahallesi'nin gerçekleşecek projelerle önemli bir merkez olacağını belirten Köken, şöyle devam etti:
 
“Rami'nin baştan aşağı inceleyerek gerekli olan hizmetleri getirmemiz gerekiyor. Yapılacak istişareler sonucunda bu bölgenin hangi hizmete ihtiyacı varsa yapacağız. Bu yapılacak hizmetler sonrasında Rami'nin sirkülasyonu artarak burası artı değer kazanacak. 
 
Rami hızlı büyüyen bir yer. Dolayısıyla sorunları da birike birike geldi. Aynı insan sağlığı gibi. Hastalar uzunca bekleyip doktora gidince ‘Sen geç kalmışsın’ der doktor. Şehirler de aynı. Sorunları birikince düzeltilmesi daha pahalıya mal olabiliyor bazı işlerin.
 
Rami bizim için çok kıymetli. Ciddi bir otopark sorunu var. Rami'ye Türkiye'nin en büyük kütüphanesi yapılıyor. Millet Bahçesi de yapılacak. Metro buradan geçecek. Buralar kimlik değiştirecek. Esnafımız burada daha fazla kalkınacak. İnsanlar metroya binip buraya gezmeye gelecekler. İnsanların hafta sonunu burada geçirmek isteyeceği bir çekim alanı olacak.
 
Akılcı plancılıkla şehir kalkınır. Yaşanılabilir hale gelir. Değişen şartlara göre şehri yeniden dizayn etmemiz lazım. Çocuklarımızın, gençlerimizin boş zamanlarını rahatça geçirebilecekleri alanlar nasıl yapabiliriz. Bunları öncelikle düşünmeliyiz. Kademeli bir şekilde, öncelik sıralamasına göre projerimizi hayata geçireceğiz."