ERZURUMLU KARDEŞLERİMİZİN GECESİNE KATILDIK

4.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Erzurumlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nin düzenlediği 'Eyüpsultan Erzurumlular Derneği Birlik Gecesi' programına katıldı. 
 
Burada konuşan Köken, “Eyüpsultan, İstanbul'un başkenti olmaya aday bir ilçedir” dedi.
 
Şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan geceye, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, İstanbul'daki Erzurum derneklerinin başkanları ve yöneticileri, İstanbul'daki Erzurumlu iş adamları, siyasiler, bürokratlar, sanatçılar, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, İlçe Gençlik Kolları Üyeleri, AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi Adayları ve Eyüpsultan'da yaşayan Erzurumlular aileleriyle birlikte katıldı.
 
Gecede Erzurum’un işgal yıllarında yaşanan zulüm ve zorluklar dile getirildi. Düşmandan kurtarılışının temsili olarak canlandırıldığı törende, yöresel oyunlar sergilendi. 
 
Salona gelen Başkan Adayı Köken, vatandaşlarla selamlaşarak, sohbet etti. Köken'in daha önce Erzurum'da görev yapması sebebiyle vatandaşların yoğun ilgisi vardı.
 
"EYÜPSULTAN'I KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ YAPMAMIZ LAZIM"
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, şöyle konuştu:
 
“Eyüpsultan'ı kültür ve turizm şehri yapmamız lazım. Bu saatten sonra Eyüpsultan’ı sanayi şehri yapamayız. Sanayi şehri olacak dersek olmaz ama kültür ve turizmi şehri yapabiliriz. Camii, Pierloti’sini, Haliç’i de ve Alibeyköy’ü kendi özelliklerini öne çıkararak yaparız. 
 
Bu bölge dışarıdan gelen insanların kalmak istediği ve bolca harcamalarını yapabilecekleri bir mekan haline getirmemiz lazım. Her türlü turizmi hem orman turizmi hem de Camii turizmini ve müze turizmini doğru kullanırsak mükemmel bir yapı olacak.”
 
“EYÜPSULTAN İSTANBUL'UN BAŞ ŞEHRİ OLMAYA ADAY BİR İLÇEDİR”
 
“Eyüpsultan İstanbul'un baş şehri olmaya aday bir ilçedir.” diyen Köken, şöyle devam etti:
 
“Önümüzdeki süreçte be şehri nasıl bir tık yukarıya çıkartabiliriz. Bir liderin seviyesi hangi kademden bir yukarı çıkıyorsa bizim için büyük bir başarıdır. İşsizlikle ilgili sorunumuz var. 2019 seçimlerinden sonra 4,5 yıl seçim yok bu ülkede. 
 
4.5 yıldır ülkenin ekonomisini en başa çıkarmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği yetki ile artık dünyada, Türkiye’nin ilkbaharını, ekonomisini en yukarı nasıl çıkarırız bunun çalışmalarını yapacağız. İçişleri bakanımızın söylediği bir söz var. Bunlar 50 gramlık oy pusulası ile oluyor. 50 gramlık oy pusulasını doğru kullanmakla ilgili gayret ve çalışma lazım.”