ASIMIN NESLİ İMAM HATİP ORTAOKULUNU ZİYARET ETTİK

7.3.2019

Cumhur İttifakı'nın AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Hafızlık Proje Okulu Asımın Nesli İmam Hatip Ortaokulu'nda düzenlenen kahvaltı etkinliğinde velilerle bir araya geldi.
 
Düzenlenen etkinliğe, Deniz Köken’in yanı sıra Okul Müdürü Abdullah Kahveci ve AK Parti Belediye Meclis Üyesi adayları katıldı.
 
Okul müdürü Abdullah Kahveci kendilerini kırmayıp geldiği için Deniz Köken’e teşekkür etti ve bir spor salonu istediklerini dile getirdi.
 
“TEKDÜZE EĞİTİM SİSTEMİNDEN FARKLILIKLARI DA BARINDIRAN BİR SİSTEME GEÇİLMELİ”
 
Etkinlikte yaptığı konuşmada Köken, tekdüze eğitim sisteminden farklılıkları da barındıran bir sisteme geçilmesi gerektiğini ifade ederken, “İnsanlar avukat, doktor, hâkim, savcı olacaklar ama her zaman yeteneklerinin yanına bir şey daha eklemeleri lazım” dedi.
 
“İslam barış dinidir ama maalesef savaş hep bizim topraklarımızda. Hiçbir Hristiyan ülkesinde savaş yok” diyen Köken, bunu dünyaya doğru anlatmamız gerektiğini ifade etti ve sözlerine şöyle devam etti:
 
“Dini gelenekten kurtarıp Allah’ın gönderdiği şekle çevirmemiz lazım. Geleneği din kabul eden bir yapıyla biz bir yere götüremeyiz bu işleri. O yüzden Allah Resulünün Veda Hutbesi anayasadır. O anayasayı biz doğru algılasak bu iş bitmişti aslında”.
 
“SİTELERDEN SOKAK KÜLTÜRÜNE GERİ DÖNMEMİZ LAZIM”
 
Hafızlık proje okulu olması sebebiyle bu okulu önemsediğini belirten Köken, şöyle devam etti:
 
“İki işi birden yürütüyor olmak çok önemli. Çalıştay yapıyorsunuz ya ben de şehri yönetirken mahallelerde böyle çalıştaylar yapacağım. Derdimiz insanlar mahallesinde mutlu ve huzurlu olsun. Bizim sitelerden sokak kültürüne geri dönmemiz lazım. 
 
Vatandaş devletine güvenip sokakta, parkında rahat yürüyebilmeli. Geceleyin yürümek bir sorun olmamalı. Onun için mahalle sorunlarını mahallede konuşmamız lazım.”
 
Programın sonunda Köken sınıfları dolaştı ve öğrencilerin hazırladığı maketlerden oluşan sergiyi gezdi.