ANAVATAN PARTİ VE AP KÖKENLİ KANAAT ÖNDERLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

7.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Ensari Konağı Sosyal Tesisleri'nde, Eyüpsultan'da yaşayan eski Anavatan Parti ve Adalet Parti kökenli kanaat önderleri ile yemekli toplantıda bir araya geldi.
 
Gerçekleşen toplantıya, Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, Anavatan Partisi'nden Eyüpsultan eski Belediye Başkanı Eyüp Uçak ve AK Parti Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.
 
“SORUNLARI VATANDAŞLA İSTİŞARE EDEREK ÇÖZECEĞİZ”
 
Gerçekleştirdiği ziyaretlerde mahallelerin çeşitli sorunları olduğunu belirten Başkan adayı Köken, şöyle devam etti:
 
“Biz bu göreve talip olur olmaz anket çalışmalarını yaptırdık. Sorunları teker teker ortaya çıkardık. Çözüm konusunda hep beraber bir masaya oturarak tartışarak çözeceğiz. Çünkü mahallenin sorunlarını orada yaşayan kişi bilir. Çözüm konusunda da vatandaşla istişare ederek çözeceğiz. Ben yaptım olduları ortadan kaldıracağız.”
 
"EYÜPSULTAN'I KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ YAPMAMIZ LAZIM"
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Eyüpsultan'ı kültür ve turizm şehri yapmamız lazım. Bu saatten sonra Eyüpsultan’ı sanayi şehri yapamayız. Sanayi şehri olacak dersek olmaz ama kültür ve turizmi şehri yapabiliriz. Camii, Pierre Lloti’sini, Haliç’i de ve Alibeyköy’ü kendi özelliklerini öne çıkararak yaparız. 
 
Bu bölgeyi  dışarıdan gelen insanların kalmak istediği ve harcama  yapabilecekleri bir mekan haline getirmemiz lazım. Her türlü turizmi hem orman turizmini, hem de Camii turizmini ve müze turizmini doğru kullanırsak mükemmel bir yapı olacak.
 
Akılcı plancılıkla şehir kalkınır. Yaşanılabilir hale gelir. Değişen şartlara göre şehri yeniden dizayn etmemiz lazım. Çocuklarımızın, gençlerimizin boş zamanlarını rahatça geçirebilecekleri alanlar nasıl yapabiliriz. Bunları öncelikle düşünmeliyiz. Kademeli bir şekilde, öncelik sıralamasına göre projelerimizi hayata geçireceğiz.”
 
Eyüpsultan eski Belediye Başkanı Eyüp Uçak, Deniz Köken'in Eyüpsultan için büyük bir şans olduğunu söylerken, AK Parti'ye Deniz Köken'i belediye başkan adayı gösterdiği için teşekkür etti.