ÇORUMLU VATANDAŞLARIMIZLA BULUŞTUK

11.3.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Çırçır bölgesinde bulunan Çorum Boğazkale Emirler Köyü Derneği'nde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Çorumlu vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Dernek Başkanı Erdem Kulaksızoğlu’nun da katıldığı etkinlikte Köken, vatandaşın taleplerini dinledi ve onlarla hasbihal etti.
 
“DÜNYA MAZLUMLARININ YANINDA DURAN BİR ÜLKE OLMAMIZ LAZIM”
 
31 Mart 2019 yerel seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılı öncesindeki son seçim olduğunu vurgulayan Deniz Köken, şunları söyledi:
 
“Ondan sonra da ikinci yüzyıla geçeceğiz. Bu ikinci yüzyılda Türkiye’nin dünyada tanınan, ekonomik krizlere karşı dik duran ve mutlaka dünya mazlumlarının yanında olan bir ülke olması için güçlü olmamız lazım. 
 
Bu süreçte Cumhurbaşkanımızın yanında durmamız lazım. Olaya sadece belediye başkanlık meselesi olarak bakılmamasını bilhassa istirham ediyorum. Bundan sonraki süreçte tüm millet şehirle ilgili neyden mağdur olduysa biz onları düzeltmeye geliyoruz.”
 
BÖLGEYE HASTANE MÜJDESİ
 
Bölge için hastane çalışmalarının devam ettiği bilgisini veren Köken, “Hastane konusunda Sağlık Bakanı söz verdi, buraya mutlaka bir hastane kazandırmamız lazım. Bu bölgenin bir tapu sorunu da var, bir kısmı çözüldü bir kısmı kaldı. Onunla ilgili salı günü Cumhurbaşkanımız da bilhassa ilgili kurumlara talimatı verdi” ifadelerini kullandı.
 
Köken, konuşmasına şöyle devam etti: 
 
“Belediye başkanı seçtiğinizde vekâletinizi veriyorsunuz, o da işlerinizi sizin adınıza takip ediyor. Demokrasinin güzelliği de bu aslında. Vatandaş neyi istiyorsa kendi bölgesinde onu anketlerle, birebir görüşerek, bu tür derneklerin görüşlerini alarak çok daha net görürüz. 
 
Bu sayede zaman kaybı olmuyor hem de yaptığınız iş amacına ulaşıyor. Yani adamın karnı açsa adama pasta değil ekmek vermeniz lazım, yemek yemişse de tatlı vermek lazım. Şehrin en önemli sorunlarını çözdükten sonra da şehirde daha güzel ne olabiliri konuşabiliriz.”