ORDULU HEMŞEHRİLERİMİZ İLE BİR ARAYA GELDİK

11.3.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Ordu Perşembe Ekinciler Derneği’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlediği kahvaltı etkinliğinde Ordulu vatandaşlarla bir araya geldi.
 
Ensari Konağı’nda düzenlenen etkinliğe Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra Ordu Perşembe Ekinciler Dernek Başkanı Bünyamin Özgür ve AK Parti Kağıthane Belediye Meclis Üyesi Gülcan Özkaya da katıldı.
 
Etkinlik kapsamında yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Gününü kutlayan Gülcan Özkaya “Hepinizin Belediye Başkan Adayımıza destek vermesini istiyorum. Deniz Başkan bizim için çok kıymetli, bir oy bir oydur” dedi.
 
“TÜRKİYE’NİN BÜTÜN MOZAİĞİ EYÜPSULTAN’A YERLEŞMİŞ”
 
Konuşmasında İstanbul’un en eski ilçelerinden biri olması dolayısıyla Eyüpsultan’da her rengin bulunduğunu vurgulayan Deniz Köken, “İstanbul’un iki tane fatihi var birisi Eyüp el Ensari Hazretleri birisi de Fatih Sultan Mehmet Han’dır. Birisi manevi fatihidir birisi de fiziki fatihidir. Eyüpsultan İstanbul’un fethiyle yaşıt bir ilçedir. O yüzden Türkiye’nin bütün mozaiği Eyüpsultan’a yerleşmiş” ifadelerini kullandı.
 
Ayrıca, İstanbul’dan en az yararlananların çocuklar ve kadınlar olduğunu söyleyen Köken, çocukları yarış atı gibi evden okula okuldan eve koşturmanın onların bu yaşta bunalıma girmesine sebep olduğunu vurguladı.
 
“ŞEHRİ EVİMİZ GİBİ KORUMAYI İNSANLARA ÖĞRETMEMİZ LAZIM”
 
Şehri evimiz gibi korumamız gerektiğini ifade eden Köken şöyle devam etti:
 
“Bu yüzden çocuğa yatırım yapıyorum çünkü gelecek onlara ait. Kadına yatırım yapıyorum çünkü çocuklar onlara emanet. O yüzden şehri de onlar koruyacak. Şehri evimiz gibi korumayı insanlara öğretmemiz lazım. Önce insana hizmet etmeliyiz, Allah kâinatı insan için yaratmıştır. İnsanların bölgesindeki saadetini en üst seviyeye çıkarmalıyız.”