ZARA KIZILIRMAK DERNEKLER FEDERASYONU İLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

11.3.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken,  Zara Kızılırmak Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde Sivaslı vatandaşlarla buluştu.
 
Etkinliğe Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Güler, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı ve AK Parti Gaziosmanpaşa Belediye Başkan Adayı Hasan Tahsin Usta, Zara Kızılırmak Yöresi Dernekler Federasyonu Başkanı Mehmet Ağca ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“GEÇMİŞİMİZDEN DOĞRU DERSLER ALMAMIZ LAZIM”
 
Etkinlikte yaptığı konuşmada imparatorlukların her döneminde yüzyılların sıkıntılı ve sancılı geçtiğini ifade eden Köken, şunları söyledi:
 
“Abdülhamid’in tahttan indirilişi ve ondan sonra gelişen hadiseleri, o kargaşa dönemlerini incelersek son beş altı yılda Türkiye Cumhuriyetinin, AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın üzerine yapılan saldırıların nedenini de anlarız. 
 
Mehmet Akif’in “Tarih tekerrürden ibarettir” cümlesi bizde tekerleme gibi kullanılır. Hâlbuki tarih aptallar için tekerrür eder. Bizim o yüzden geçmişimizden doğru dersler alarak kendimizi daha iyi analiz etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.”
 
“İSTANBUL ANADOLU’YU, ANADOLU DA TÜRKİYE’Yİ KURTARACAK”
 
Bundan sonraki süreçte insanların daha mutlu yaşaması için çalışacaklarını belirten Köken şöyle devam etti:
 
“Siz burada güçlü olursanız Anadolu da güçlü olur, Anadolu’ya da yatırım yaparsınız. Ben hep söylüyorum, İstanbul Anadolu’yu Anadolu da Türkiye’yi kalkındıracak. Zara’dan ticaretle ilgilenen epey dostumuz var İstanbul’da, bunların da mutlaka kendi bölgelerine yatırım yapmalarını istirham ediyorum. 
 
Bu bağlamda bundan sonraki süreçte daha güzel günler için yerelde güçlü olmak ve sizlerin de yakın desteğini almak istiyoruz. Şehirleri inşa ederken insanların da inşasını ihmal etmeyen bir yapıyla bir hizmet sunmak bizim hedefimiz ve gayemizdir.”