EV SOHBETLERİNDE GÖRÜŞ ALIŞVERİŞİ YAPTIK

13.3.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken “Ev Sohbetleri” programı kapsamında Rami Yenimahalle’de oturan Emine Mudak adlı vatandaşın evine misafir oldu.
 
Ziyarete Deniz Köken’in yanı sıra Mudak ailesi ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. Gerçekleştirdiği ziyarette Köken, bölgeyle ilgili projelerini anlattı, mahalle sakinlerinin görüş ve isteklerini dinledi.
 
RAMİ’YE MİLLET BAHÇESİ MÜJDESİ
 
Mahallenin en önemli sıkıntısının Eyüpsultan’la bağının olmayışı olduğunu vurgulayan Köken, Rami Kuru Gıda Hali’nin taşınacağı ve bölgede altında otopark da bulunan bir Millet Bahçesi yapılacağının müjdesini verdi.
 
Ayrıca bölgenin ulaşım sorunlarına da değinen Deniz Köken, açılacak olan metro ve tramvay hatlarıyla da bu sorunların çözüleceğini dile getirdi. 
 
Ulaşım aksı, otopark meselesi ve işsizlikle ilgili de mutlaka yeni argümanlar geliştirmeleri gerektiğini dile getiren Deniz Köken, bölgede yapılacak milli kütüphane, müze ve havalimanı sayesinde kültürel imkânlarının artacağını ve iş imkânlarının da yukarı taşınacağını belirtti.
 
“KADIN AKADEMİLERİYLE KADINLAR HEM ÖĞRENİM GÖRECEK HEM DE ÜRETİM YAPACAK”
 
Mahalle sakinlerinin bölgede yapılmasını istedikleri parklar için Köken, her mahallede kadın lokalleri yapma projelerinin olduğunu ve parkları da kadınların korumasını istediklerini ifade etti. 
 
Deniz Köken, ev hanımları için kuracakları kadın akademileriyle de kadınların hem öğrenim görecekleri hem de üretim yapabilecekleri bir projelerinin olduğunu söyledi.