OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIMIZ VE ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİK

14.3.2019

Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, okul aile birliği üyeleriyle bir araya geldiği gecede çocuklar için yapmak istediği projelerini sundu.
 
Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya gelen Eyüpsultan okul aile birliği üyeleri, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'i de davet etti.
 
Yapılan gecede bir konuşma yapan Başkan Adayı Köken, "Kitapçıklarının birçoğunu incelemişsiniz. Her gün bir proje yayınlıyorum. En çok beğeni ne aldı biliyor musunuz? Uyuşturucu Rehabilitasyon Merkezi, bu üzücü bir olay ama ben toplumun yarasına parmak bastığım için, bu proje 3. sırada çıkıyor" dedi.
 
Programa Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra, Eyüpsultan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütçü, Eyüpsultan da bulunan okulların müdürleri, okul aile birliği başkanları ve üyeleri, ilçede bulunan STK temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
“SOKAKLARI SAĞLIKLA BULUŞTURACAĞIZ”
 
Uyuşturucu ile mücadele konusunda yapılması gerekenlere değinen Köken, şunları söyledi:
 
"Sorunlarla ilgili onun da yolu nereden geçiyor? Bu salondan geçiyor. Aile, okul ve belediye işbirliğini doğru yaparsak... O yüzden çok önemli bir iş. Çağ değişiyor, insanlar değişiyor, eğlence kültürü değişiyor, zevk alma kültürü değişiyor, değiştikçe bizimle cidden uğraşanlara bu işe çok emek harcanması gerekiyor. 
 
Terörden daha tehlikeli hale gelmeden bizim bu işle ilgili mücadelemizi vermemiz lazım. Sokakları sağlıkla buluşturacağız. Parkları kullanılır hale getireceğiz. İlçedeki büyük parkların tamamında 'kadın lokalleri yapacağız. Bir bölümüne' çocuk kreşi' yapacağız."
 
Üreten bir Eyüpsultan olacağına vurgu yapan Başkan Adayı Köken, şöyle devam etti:
 
"Bunu yaparsak emin olun birçok sorunun çözüleceğini düşünüyorum. Bundan sonraki süreçte üreten, ürettiğini pazarlayan hem fiziki hem de internet ortamında pazarlama ortamı verilen, hem teknolojiden yararlanarak hanımefendilerin ürettiği ürünler ile gelir kazandığı ortama gireceğiz. 
 
Bununla ilgili eğitimler vereceğiz. Gelişim Akademisi kuracağız, Girişimcilik Akademisi kuracağız. İnsanlar ne yapmak istiyor, ne öğretmek istiyor? Bunların hepsini gerçekleştirmeye çalışacağız."
 
Konuşmanın ardından Başkan Adayı Deniz Köken, geceye katılan kişilerin masasına giderek tek tek tokalaştı.