DÜĞMECİLER MAHALLESİ SAKİNLERİ İLE BİR ARAYA GELDİK

15.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Düğmeciler Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nda mahalleli ile bir araya geldi. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Köken, Eyüpsultan’da hizmete geçireceği projelerini anlattı.
 
31 Mart Yerel Seçimleri için çalışmalarını aralıksız sürdüren AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Düğmeciler Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nda vatandaşlarla bir araya geldi. 
 
Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Köken, vatandaşların istek ve görüşlerini dinledi. Sohbet havasında geçen etkinlikte Köken, 31 Mart seçimleri sonrası Eyüpsultan’da yapacağı hizmetleri anlattı. 
 
Düğmeciler Mahallesi Seçim İrtibat Bürosu’nda gerçekleşen programa, Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi adayları, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Gençlik Kolları Üyeleri ve çok sayıda mahalleli katıldı.
 
“DÜĞMECİLER MAHALLESİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”
 
Daha sonra bir konuşma yapan AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Düğmeciler Mahallesi bizim en önemli mahallemiz. Yamaçlardan oluşuyor, Eyüpsultan’a inemiyor, parkı az, sosyal tesisi az. Şimdi bu havzayı ben birlikte değerlendiriyorum. Eyüp Merkez Mahallesi etrafındaki mahalle sayısı 10. Defterdar’dan başlıyor, Sakarya, Silahtar Mahallesinde bitiyor. Bu 10 mahalle ile ilgili ortak çalışmamız var. 
 
Özellikle bu aks, Defterdar’dan başlayıp, Nişanca, Topçular, Düğmeciler, Rami Yeni, Rami Cuma aksı. Bir kere Topçular’dan, Rami’den, Gaziosmanpaşa, Rami, Rami Cuma, Düğmeciler’den Eyüpsultan’a bir ring hattı kuracağız. Bunu bütün vatandaşlarımız çok istiyorlar. Hem şehre inemiyorlar, hem Eyüpsultan Camii’ne inemiyorlar, hem de sağlık merkezlerine net bir şekilde ulaşamıyorlar.”
 
DÜĞMECİLER'E YATIRIM YAĞACAK
 
Sağlık tesisleri konusunda da Düğmeciler’e önemli yatırımlar yapacağını ifade eden Köken, şu ifadeleri kullandı:
 
“Bu bölgenin Topçular köşesine kalan sağlık tesisini Topçular merkeze getireceğiz. Aile Hekimliği müessesesini buraya getireceğiz. Hem Topçular hem de Düğmeciler halkı ortak yararlansın diye. 
 
Topçular ile Düğmeciler’in sınırındaki halı sahanın olduğu yere yüzme havuzu yapacağım. Şekaipbey Parkı’nın içerisine kültür merkezi ve parkı yeniden yapacağız. Merkez ile ilgili de Eyüp Stadı’nın içerisindeki spor salonunu da yeniden yaptırıyoruz. Biliyorsunuz cumhurbaşkanımız mitingde bizzat ismen verdi. İkincisi Sultan Center Kültür Merkezi.”