AKŞEMSETTİN MAHALLE SAKİNLERİYLE BULUŞTUK

15.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi'nde Bulut Düğün Salonu'nda mahalle sakinleriyle buluştu.
 
AK Parti Eyüpsultan Meclis Üyesi adaylarının da katıldığı buluşmada Köken, mahalleliye projelerini anlattı.
 
Yoğun katılımın olduğu mahalle ziyaretinde Köken, vatandaşla sohbet edip sorunlarını dinledi ve taleplerini not aldı.
 
Deniz Köken, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:
 
“Bu bölgedeki insanlarımızın daha huzurlu ve mutlu yaşaması için elimizden gelen ne varsa onu yapmak zorundayız. Büyük mahallelerimizin tamamının orta noktasında kreş hizmetini, yaşlı bakım merkezlerini hayata geçirmemiz lazım. Sokağı ve şehri koruyamıyoruz bu konuda da kadınlardan yardım istiyoruz. 
 
Burası nüfus olarak kalabalık, okullar da kalabalık. Önümüzdeki süreçte 7 tane okul, 140 derslik sözü aldık. Bu bölgenin hastane ve karakol sorunu vardı. Bu dört mahallenin ortasında bir bölgeye bir karakol ve bir hastane için bakanlıktan söz aldık ama biz onlara yer gösterdiğimizde yapacaklar, yer için de çalışıyoruz.”
 
"EYÜPSULTAN'I KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ YAPMAMIZ LAZIM"
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Eyüpsultan'ı kültür ve turizm şehri yapmamız lazım. Bu saatten sonra Eyüpsultan’ı sanayi şehri yapamayız. Sanayi şehri olacak dersek olmaz ama kültür ve turizmi şehri yapabiliriz. Camii, Pierre Loti’sini, Haliç’i, Alibeyköy’ü ve Akşemsettin’i kendi özelliklerini öne çıkararak turizme kazandıracağız. 
 
Bu bölge dışarıdan gelen insanların kalmak istediği ve bolca harcamalarını yapabilecekleri bir mekân haline getirmemiz lazım. Her türlü turizmi hem orman turizmi hem de Camii turizmini ve müze turizmini doğru kullanırsak mükemmel bir yapı olacak.”
 
“EYÜPSULTAN İSTANBUL'UN BAŞŞEHRİ OLMAYA ADAY BİR İLÇEDİR”
 
“Eyüpsultan İstanbul'un başşehri olmaya aday bir ilçedir” diyen Köken, şu ifadelerle devam etti:
 
“Önümüzdeki süreçte bu şehri nasıl bir tık yukarıya çıkartabiliriz. Hangi kademeden bir yukarı çıkıyorsa bizim için büyük bir başarıdır. İşsizlikle ilgili sorunumuz var. 2019 seçimlerinden sonra 4,5 yıl seçim yok bu ülkede. 
 
4.5 yıldır ülkenin ekonomisini en başa çıkarmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği yetki ile artık dünyada, Türkiye’nin ilkbaharını, ekonomisini en yukarı nasıl çıkarırız bunun çalışmalarını yapacağız. İçişleri bakanımızın söylediği bir söz var. Bunlar 50 gramlık oy pusulası ile oluyor. 50 gramlık oy pusulasını doğru kullanmakla ilgili gayret ve çalışma lazım.”