KARADENİZ’E KIYISI OLAN MAHALLELERLE BULUŞTUK

17.3.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, seçim kampanyasında sosyal belediyecilikte iz bırakacak projeleriyle dikkat çekiyor, ilgi odağı oluyor. Köken, Eyüpsultan’ın Karadeniz kıyısındaki mahalleleri için de birbirinden güzel projeler hazırladı.
 
Deniz Köken, 16 Mart Cumartesi günü Yukarı Pirinççi Mahallesi’nde, o bölgenin tüm sakinlerinin buluştuğu özel bir programda bir araya geldi. Yeni Zelanda’da Müslüman kardeşlerimize yönelik yapılan vahşet nedeniyle Orhan Ölmez konserinin iptal edildiği program Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.
 
Mehter konserinin ardından sahneye gelen AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan’a iz bırakacak projelerini anlattı.
 
Bugünü çözen, geleceğe hazır, iz bırakan bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini belirten Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Öncü, bölgesel ve mutlu şehirler olarak kategorize ettiğimiz projelerimizin hepsini Eyüpsultan’a ve Eyüpsultanlıların yaşamında iz bırakabilmesi için planladık. İstanbul’un kadim geçmişinin sembolü Eyüp Merkez ile İstanbul’un gözde semtlerinden Kemerburgaz ve Göktürk için bambaşka projeler hazırladık. 
 
Her projemiz tamamen o bölgenin özgün ihtiyaçları doğrultusunda geliştirildi. Eyüpsultan’ı sizlerle birlikte geleceğe taşımayı hedefliyorum. Gelin birlikte Eyüpsultan’daki her yaşama bir iz bırakalım.”
 
Deniz Köken, Akpınar, Ağaçlı, Çiftalan, İhsaniye, Işıklar, Odayeri ve Pirinçci sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği programda Göktürk ve Kemerburgaz bölgesi için hazırladığı projeleri de anlattı.
 
"Göktürk, Kemerburgaz bölgemiz, gerek doğası, gerek modern mimarisiyle son yılların en gözde bölgelerinden biri oldu." diyen Köken, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
"Bu bölgemizde yaptığımız toplantılar ve saha buluşmalarında, anketlerde sorunları tespit edip projelerimizi oluşturduk. İstanbul’un yeni havaalanına çok yakın olan bu bölgemize metro da geliyor. Hem bölgedeki istihdamı artıracak hem de kalkınma grafiğini yükseltecek bu yatırımlar Karadeniz kıyısındaki mahallelerimizi de geliştirecek. 
 
Bu bölge için Bizim Köy adlı bir alışveriş eğlence merkezi yapacağız. Göktürk’e Yaşam Merkezi, hobi bahçeleri kurulacak. Kemerburgaz’a 40 bin metrekarelik doğal bir alana yapılacak Gençlik Kampı’ndan Eyüpsultan’daki binlerce gencimiz faydalanacak. 
 
Eyüpsultan Millet Bahçesi, Geleneksel Türk Sporları ve Binicilik Merkezi, Hasdal Hayvan Barınağı, kreş ve kadın lokalinin de yer aldığı park, Göktürk Spor Tesisi, Katlı Sera projesi, Göktürk’e polis karakolu ve Kemerburgaz’a düğün salonu projeleri, bölgemizin ihtiyaçları doğrultusunda hazırlandı."
 
Pirinççi ve çevre mahalleler için hazırlanan programda, çocuklar için birbirinden renkli animasyonlar yer aldı. 
 
Palyaço, yüz boyama, kuklalar, sihirbaz, Karagöz Hacivat gösterileriyle eğlencenin doruğuna çıkan çocuklar, keyifli saatler geçirdiler. Ağaçlı, Odayeri, Aşağı-Yukarı Pirinççi, İhsaniye, Işıklar, Akpınar Mahalle sakinlerinin büyük ilgi gösterdiği programda, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken’i ve projelerini anlatan tanıtım filmleri de yayınlandı. AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve Teşkilat üyelerinin de katıldığı programda konuklara, Boşnak böreği ve Alibeyköy tulumba tatlısı ikram edildi.