EMNİYETTEPE KIZ KURAN KURSU’NU ZİYARET ETTİK

19.3.2019

Cumhur İttifakı AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Emniyettepe Yatılı Kız Kuran Kursu’nu ziyaret etti.
 
Gerçekleştirdiği ziyarette kursu gezerek bilgi alan Başkan Adayı Deniz Köken’e İlme Hizmet Vakfı Başkanı Mustafa Çelik, Emniyettepe Kız Kuran Kursu Müdürü İsmet Delice ve Emniyettepe Kız Kuran Kursu Müdiresi İlknur Zengin eşlik etti. Vakıf başkanı ve kurs yetkililerine projelerini anlatan Köken, onların taleplerini dinledi.
 
Ziyaret esnasında yaptığı konuşmaya Çanakkale şehitlerine rahmet dileyerek başlayan Deniz Köken, “Bu camia bizim neredeyse yaşımızla eşdeğer bir camia. Niceleri geldi niceleri geçti ama hala duruyor maşallah. Bundan sonraki süreçte Eyüpsultan’da şehri inşa ederken insanın da inşasını ihmal etmememiz lazım diyerek söylem geliştiriyoruz. O yüzden projelere ilk başta çocuklar, gençler ve kadınlarla başladık” dedi.
 
“EL ATAMADIĞIMIZ HER ŞEY BİZE BAŞKA SORUN OLARAK GERİ DÖNECEK”
 
En çok beğeni alan projesinin uyuşturucu tedavi merkezi olduğunu belirten Köken, “Kimsenin söyleyemediği bir derdi bu. Şehirle ilgili anketler yaptırdığımda, trafik, ulaşım ve otopark birinci sorun, güvenlik ikinci sorun, üçüncü sorun madde bağımlılığı, beşincisi eğitim. Bizim eğitimi başa alıp bunların hepsini nasıl çözebilirize bakmamız lazım. El atamadığımız her şey bize başka sorun olarak geri dönüyor” dedi.
 
“HEM MADDİ HEM MANEVİ HASTALIKLARI BİRLİKTE ÇÖZMELİYİZ”
 
Şehircilikte hem maddi hem manevi hastalıkların birlikte çözülmesi için bir kombinasyon kurmaları gerektiğini vurgulayan Köken, “Biz maddi hastalıkları çözebiliriz, doktorlar sıhhi hastalıkları çözebilir, ilim irfan erbabı da manevi hastalıkları çözebilir bunların ortak çalışması lazım. Uyuşturucuyu tek başına ne polisle, ne hastaneyle ne de rehabilitasyonla çözebiliriz” şeklinde konuştu.
 
Yıl sonunda hizmete girecek olan Alibeyköy-Sirkeci Tramvay Hattı’nın deneme sürüşünü salı günü yapacaklarını söyleyen Köken, toplu taşımayı teşvik etmeleri gerektiğini vurguladı. 
 
Ayrıca bölgenin hastane sorununa da değinerek bununla ilgili de Alibeyköy’ün merkezine ya da Akşemsettin’in tepesine mutlaka bir hastane yaptıracaklarını belirtti.
 
“BÜTÜN BUNLARLA İLGİLİ BİR MÜDÜRLÜK KURACAĞIZ”
 
Ana merkeze çocuğu, kadını ve genci oturttuklarını yineleyen Köken şöyle devam etti: 
 
“Sizin yaptığınız işi ben yapamam ama sizin yaptığınız işi devam ettirebilmeniz için destek olurum. Burayı ihmal ettiğimizde daha büyük sorunlarla uğraşacağımızı biliyorum. Bundan sonraki süreçte bütün bunlarla ilgili bir birim kurmak istiyoruz. Bundan sonra bu birimler, erkek ve kız kuran kursları, orayla muhatap olacaklar. Yani bu işle ilgili bir müdürlük kuracağım.”