CUMHUR İTTİFAKI MECLİS ÜYESİ ADAYLARIMIZLA BİR ARAYA GELDİK

20.3.2019

31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde çalışmalarına ara vermeden devam eden Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken,  Yeşilpınar’da bir düğün salonunda MHP Eyüpsultan İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı.
 
Programa, Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra, MHP İstanbul İl Başkanı Birol Gür, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, MHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Aydın Yırtıcı, AK Parti Eyüpsultan Yeşilpınar Mahalle Teşkilatı üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Köken, toplantıda projelerinden ve 31 Mart seçimlerinin öneminden bahsetti. Cumhur İttifakı ruhuna uygun hareket edeceklerini söyledi.
 
Yoğun katılımın olduğu programda Köken, vatandaşlarla bol bol sohbet etti.
 
Konuşmasına Yeni Zelanda'daki katliamı kınayarak başlayan Deniz Köken şu ifadelere yer verdi:
 
“31 MART SEÇİMLERİ SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL”
 
“Terörün en kötü yüzünü cuma günü gördük. Orada hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Biz 2019 31 Mart Yerel Seçimlerine gidiyoruz. Bu yüz yılın son seçimi. 2023 yılından itibaren yeni bir yüzyıla gireceğiz. Yeni bir yüzyıla güçlü girmemiz lazım. Bizim güçlü girmemizi istemiyorlar. 
 
O yüzden biz son 5 yılda çok kaoslar içinden geçtik. O yüzden 2019 Mart Yerel Seçimlerini de basit bir seçim gibi zannetmeyin. Cumhurbaşkanımıza büyük güç ve destek vermemiz lazım. Biz de Eyüpsultan’ı merkezi ilan ediyoruz. İstanbul metropolse Eyüpsultan da onun başkentidir.”
 
“VALİLİKTEN 7 OKUL SÖZÜ ALDIK”
 
“Bu bölgedeki insanlarımızın daha huzurlu ve mutlu yaşaması için elimizden gelen ne varsa onu yapmak zorundayız. Büyük mahallerimizin tamamının orta noktasında kreş hizmetini, yaşlı bakım merkezlerini hayata geçirmemiz lazım. Sokağı ve şehri koruyamıyoruz bu konuda da kadınlardan yardım istiyoruz. 
 
Burası nüfus olarak kalabalık, okullar da kalabalık. Önümüzdeki süreçte 7 tane okul, 140 derslik sözü aldık. Bu bölgenin hastane ve karakol sorunu vardı. Bu dört mahallenin ortasında bir bölgeye bir karakol ve bir hastane için bakanlıktan söz aldık ama biz onlara yer gösterdiğimizde yapacaklar, yer için de çalışıyoruz.”
 
"EYÜPSULTAN'I KÜLTÜR VE TURİZM ŞEHRİ YAPMAMIZ LAZIM"
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Eyüpsultan'ı kültür ve turizm şehri yapmamız lazım. Bu saatten sonra Eyüpsultan’ı sanayi şehri yapamayız. Sanayi şehri olacak dersek olmaz ama kültür ve turizmi şehri yapabiliriz. Camii, Piyer Loti’sini, Haliç’i, Alibeyköy’ü ve Akşemsettin’i kendi özelliklerini öne çıkararak yaparız. 
 
Bu bölgeyi dışarıdan gelen insanların kalmak istediği ve bolca harcamalarını yapabilecekleri bir mekân haline getirmemiz lazım. Her türlü turizmi hem orman turizmi hem de cami turizmini ve müze turizmini doğru kullanırsak mükemmel bir yapı olacak.”
 
“EYÜPSULTAN İSTANBUL'UN BAŞKENTİ OLMAYA ADAY BİR İLÇEDİR”
 
“Eyüpsultan İstanbul'un başşehri olmaya aday bir ilçedir” diyen Köken, şu ifadelerle devam etti:
 
“Önümüzdeki süreçte bu şehri nasıl bir tık yukarıya çıkartabiliriz. Hangi kademeden bir yukarı çıkıyorsa bizim için büyük bir başarıdır. İşsizlikle ilgili sorunumuz var. 2019 seçimlerinden sonra 4,5 yıl seçim yok bu ülkede. 
 
4.5 yıldır ülkenin ekonomisini en başa çıkarmak için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın vereceği yetki ile artık dünyada, Türkiye’nin ekonomisini en yukarı nasıl çıkarırız bunun çalışmalarını yapacağız. İçişleri bakanımızın söylediği bir söz var. Bunlar 50 gramlık oy pusulası ile oluyor. 50 gramlık oy pusulasını doğru kullanmakla ilgili gayret ve çalışma lazım.”
 
KÖKEN, TAZİYE ZİYARETİNDE KURAN-I KERİM OKUDU
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, program öncesinde Akşemsettin Mahallesi’nde, Kars-Ardahan-Iğdır Serhat İlleri Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneğine taziye ziyaretinde bulundu. Köken, taziye ziyaretinde merhum Hacı Orhan Çınar için Kuran okudu.