İSLAMBEY MAHALLESİ SAKİNLERİYLE BİR ARAYA GELDİK

25.3.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, İslambey Mahallesi’nde bulunan Amasya Taşova Gürsu Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği sakinleriyle tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi.
 
Köken, “Vatandaşın beklentilerine göre hizmet vermemiz gerekiyor. İslambey Mahallemiz merkeze yakın bir yer. Mahallemizde Piyer Loti, Eyüpsultan Camii, Eyüpspor gibi marka olabilecek değerler oluşturmalıyız.” dedi.
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, İslambey Mahallesi'nde bulunan Amasya Taşova Gürsu Köyü Derneği sakinleriyle bir araya gelerek, gerçekleştirilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.
 
Gerçekleşen programa Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi adayları ve çok sayıda İslambey Mahallesi sakini katıldı.
 
“İSLAMBEY MAHALLEMİZDE CAZİBE ALANLARI OLUŞTURMALIYIZ”
 
Mahalle genelinde yapılacak projeleri beraber düşünmenin önemine vurgu yapan Köken, şunları söyledi:
 
“Ben buraya sizlerle sohbet etmeye geldim. Burası bizim mahallemiz. Şehirleri diri tutmamız lazım. Piyer Loti, Eyüpsultan Camii, Eyüpspor gibi marka olabilecek değerler oluşturmalıyız. Burası Eyüpspor'un merkezi. Buranın genç potansiyeli çok fazla. Gençleri sporla, salonla tanıştırmamız lazım. 
 
Buranın gelişimini nasıl sağlarız. Bir tık yukarıya nasıl çıkartırız. Bunun mücadelesini vereceğiz. Buranın cazibesini arttırmamız lazım. Eyüpsultan Camii'ne gelen ziyaretçilerin buraya gelmesini sağlamalıyız. Markalar oluşturmalıyız. Tesis yoksa, aktivite yoksa, özel bir şey yoksa kimse gelmez. Burayı Eyüpsultan Merkez ile birbirine bağlamalıyız.
 
Kalkınacaksak beraber kalkınmamız gerekiyor. Bu mahallenin önümüzdeki on yıl içerisindeki beklentilerini doğru sorularla öğrenmemiz gerekiyor ki bölgede yaşayan nüfusumuz burayı terk etmesin. Vatandaşın beklentilerine göre hizmet edeceğiz. Yıllar sonra evime dönmüşüm, eski dostlarımın arasındayım, birbirimizin yüzüne bakacaksak mahallede bulunan sıkıntıları ortak akılla yeneceğiz.”