BAYBURTLU DOSTLARIMIZIN GECESİNE KATILDIK

25.3.2019

Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken, Eyüpsultan Bayburtlular Derneği’nin düzenlediği “Bayburtlular Eyüpsultan’da Buluşuyor” programına katıldı.
 
Bayburtlular Derneği’nin düzenlediği, Eyüpsultan Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen geceye, Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eypsultan SKM Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi adayları ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Köken, gecede bütün masaları tek tek dolaşarak misafirleri selamladı.
 
“ŞEHRİN HASTALIKLARINI BİRLİKTE ÇÖZECEĞİZ”
 
Belediyeciliğin şehir doktorluğu olduğunu belirten Köken, Eyüpsultan için 53'ün üzerinde projelerinin olduğunu dile getirerek, şu ifadelere yer verdi:
 
“İnsan hasta olduğunda hastaneye gider, doktora gider. Şehir hasta olduğunda belediyeye gider. O yüzden ‘sana belediye baksın’ derler ya, oradan kalma bu. Biz de şehrin hastalığını tespit edelim ki, doğru teşhis koyalım. Aksi takdirde doktorun yanlış şeylere sebep olduğu gibi başka şeylere sebebiyet verir.  
 
Bugün sıkıntıların ana sebebi doğru analiz edememek, biz doğru analiz edelim. Kentsel dönüşümde herkes kazanmak istiyor. Herkesin kazanmak istediği bir kentsel dönüşümde, kentsel dönüşüm yapamazsın. Herkesin çok kazanmak istediği şeyde, birisi kaybediyor. 
 
Onun için bizim herkesin az kazandığı ama birinin kaybetmediği bir yapıyı hayata geçiriyor olmamız lazım. Aksi takdirde çok büyük bir israf ve zaman kaybı, insanların uzun süreli hoşnutsuzluğu ile karşınıza çıkıyor.”
 
"31 MART SEÇİMLERİ SIRADAN BİR SEÇİM DEĞİL"
 
Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, şöyle devam etti:
 
“Derneklerimiz, ilçe genelinde ve başka sorunların çözümünde önemli rol oynuyor. Önümüzdeki süreçte il dernekleriyle birlikte yapılacak görüşmeler sonrasında seçecekleri bir köyü, kardeş köy yaparak örnek olacak çalışmalara imza atacağız.  Değerli arkadaşlar, kalkınma yerelden başlar. El ele vererek ilçemizi ve köylerimizi ayağa kaldırmamız gerekiyor. 31 Mart Yerel Seçimleri birisinin başkan olacağı sıradan bir seçim olmayacak.
 
Bu seçim Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyıla geçtiği bir seçim olacak. O yüzden mantıklı hareket ederek ülkeyi daha yaşanabilir daha güçlü bir seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Devletlerin her yüzyılı sancılı geçmiştir. Biz de o sancıları yaşıyoruz ama bir olursak diri olursak bu sorunları rahatça atlatacağız inşallah.”