EMNİYETTEPE SAKİNLERİNE MİSAFİR OLDUK

26.3.2019

Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Kazım Karabekir Caddesinde bulunan Hanedan Düğün Salonu'nda Emniyettepe Mahallesi sakinleriyle buluştu.
 
Programa AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Üyesi adayları ve mahalle teşkilatı da katıldı.
 
“YARINLARIMIZI PLANLAMALIYIZ”
 
Programda yaptığı konuşmada gençlerin sorunlarına değinen Köken, şöyle konuştu:
 
“Bilim toplumu olmalıyız. Burada yaşayan insanlar ne kadar mutlu olursa biz o kadar mutlu oluruz. Nüfusumuzun üçte biri 25 yaşın altında. Yarınlarımızı planlamalıyız. Daha güzel bir Eyüpsultan, daha güzel bir Emniyettepe için ortak akıl geliştireceğiz.”
 
“GEÇMİŞİMİZDEN DOĞRU DERSLER ALMAMIZ LAZIM”
 
İmparatorlukların her döneminde yüzyılların sıkıntılı ve sancılı geçtiğini ifade eden Köken, şunları söyledi:
 
“Abdülhamid’in tahttan indirilişi ve ondan sonra gelişen hadiseleri, o kargaşa dönemlerini incelersek son beş altı yılda Türkiye Cumhuriyetinin, AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın üzerine yapılan saldırıların nedenini de anlarız. Bizim geçmişimizden doğru dersler alarak kendimizi daha iyi analiz etmemiz gerekiyor diye düşünüyorum.”
 
Başkan Adayı Köken, sözlerini şöyle sürdürdü:
 
“Mahallelerimizi dolaşarak vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini dinliyorum. Bu mahalle neyi istiyor, otopark istiyor, çocuk parkının daha iyileştirilmesini istiyor, mini kültür merkezi istiyor. Çocuklarına iş istiyor. Çünkü kurslara gitme oranı az, o yüzden Osmanlı Parkı ile entegrasyonu doğru sağlamamız lazım.
 
Şimdi Silahtar Tüneli açıldı, tramvay da önümüzden, sahil bandından geçecek. Haziran’da yarısı bitiyor, yıl sonu da tamamı bitecek. Alibeyköy Sirkeci’ye bağlanacak. Biz bundan sonra ne yapacağız, tramvaya minibüsler yolcu taşıyacaklar. Güzergâhlarda düzelmeler olacak. Tramvay hizmete girinceye kadar da ters taşıma işlemini biz sağlayacağız.  Eyüpsultan’a gelen metro, üçüncü havalimanına gidecek. Tramvayla gelen de Eyüpsultan’a kadar gelecek.
 
İki üç sene içinde bunlar hayata geçmiş olacak. İndi bindiler belli zaman dilimi içinde ücretsiz olacak. Yani metrodan indin, deniz otobüsüne bindin, vapura bindin o süre içinde ücret olmayacak. Yani bu indi bindileri de ücretsiz yapacağız. Zaten Avrupa şehirlerinde böyle, bu sirkülasyonu doğru sağlamamız lazım.”
 
Toplantı, soru ve cevap kısmından sonra sona erdi.