ESENTEPELİ ROMAN KARDEŞLERİMİZİ ZİYARET ETTİK

27.3.2019

Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, gün boyu gerçekleştirdiği etkinliklerinin ardından akşam saatlerinde Esentepe Mahallesinde yaşayan Roman vatandaşları ziyaret etti. 
 
Sokak sokak dolaşan Deniz Köken, vatandaşlarla selamlaşıp, tokalaşmaya devam ediyor.
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Köken, Esentepe Mahallesi'nde Roman vatandaşları ziyaret etti. Projelerini anlatan Köken, Roman vatandaşların sorunlarını ve taleplerini dinledi.
 
Mahalle ziyaretine Cumhur İttifakı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan Belediye Meclis Üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
“KÜLTÜR MERKEZLERİ VE GENÇLİK MERKEZLERİ YAPMAMIZ LAZIM”
 
Eyüpsultan’da genç nüfusun yoğun olduğunu vurgulayan Deniz Köken şu ifadelere yer verdi:
 
“Burada spor salonları, kültür merkezleri, tiyatrolar ve küçük cep sinemalarının olması lazım. Çünkü bu kadar genci okuldan çıktıktan sonra oyalayacağınız yer yok. 
 
Kültür merkezleri, gençlik merkezleri, gençlerin etüt yapabileceği merkezler ve üniversite hazırlıkları ile ilgili, kendilerini geliştirebilecekleri mekanlar konusunda eksiklerimiz var. Bu 5 yıl içerisinde bunları tamamlamış olacağız.”
 
Genç nüfusun istihdamına yönelik konuyla ilgili bölgenin kültür ve turizmini doğru kullanmaları gerektiğini ifade eden Deniz Köken, “Feshaneyi müze yaparsak, Haliç’in içindeki adaları yaşam alanı haline getirebilirsek, Haliç’e kürek yarışları ile ilgili bir özellik kazandırabilirsek, Piyer Loti ve camiyi de içine katarak hem yerel hem de yabancı turisti çektiğimizde burası çok farklı olacak” dedi.
 
“OTOPARK SORUNU, TOPLU TAŞIMAYI TEŞVİK EDEREK ÇÖZÜLEBİLİR”
 
Alibeyköy-Sirkeci tramvay hattı ve Vezneciler-Habipler metro hattı projelerinin tamamlanmak üzere olduğunu belirten Deniz Köken, trafik ve otopark sorununu ancak toplu taşımayı teşvik ederek çözebileceklerini söyledi. 
 
Projelerinin merkezine çocuk, kadın, genç, yaşlı ve engellileri oturttuklarını vurgulayan Deniz Köken, kadınların sosyal alanlarının çok az olduğunu söyledi ve şöyle devam etti: 
 
“Bütün parklarda kadın noktaları yapmayı düşünüyorum. Kadınlar hem yönetsinler hem parkları korusunlar, onların eli değdiğinde daha farklı olacaktır. Kadın lokalleri yapmaya çalışacağız. 
 
Kreş hizmetini de mutlaka doğru yerde, doğru mekanda vermemiz lazım. Engellilerle ve yaşlılarla ilgili gündüz bakım merkezleri yapmamız lazım. Evde bakım hizmetini de doğru vermemiz lazım. Bununla ilgili de ciddi çalışmalarımız var.”