EYÜPSULTAN İLÇE TEŞKİLATI'NIN VEFA YEMEĞİ’NE KATILDIK

17 Ocak 2018

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, AK Parti Eyüpsultan İlçe Teşkilatı'nın, daha önce ilçe yönetiminde görev yapmış olan teşkilat mensuplarına verdiği “Vefa” yemeğine katıldı. Köken burada yaptığı konuşmada, “31 Mart Seçimleri'nde Eyüpsultan’da hep birlikte tarih yazalım” dedi.

Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen yemeğe, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili ve Eyüpsultan Koordinatörü Aziz Babuşçu, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Eyüpsultan Koordinatörü Münira Ayvacı, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, daha önce AK Parti Eyüpsultan İlçe Teşkilatı’nda görev yapmış olan ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, gençlik kolları üyeleri, kadın kolları üyeleri, mahalle başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Davete gelen herkese teşekkür ederek sözlerine başlayan Deniz Köken konuşmasını şöyle sürdürdü: “Buraya gelen herkes aslında vakıf işi yapıyor. Kendini gönüllü olarak bir işe adıyor. Bu işe hizmet edenlerin çoğu kendini işe adayarak başlıyor. Yüzyıllardır art arda devam eden sistem bu… Sizlerin küçük, büyük farketmeden yaptığınız mücadele, harcadığınız emek bügünlere gelmemizde katkı sağlayan adanmışlığın önemli yapı taşlarıdır. ”

2023 hedeflerimize Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çok önem verdiğini dile getiren Köken şu ifadelere yer verdi: “2019-2023 yıllarında Allah kısmet ederse Eyüpsultan’da Belediye Başkanlığı yapacağız. 2023 Cumhuriyetin 100. Yılı. Önemli bir tarih. Eğer sizler gönülden, kalpten emek vermeseydiniz biz bugün bu salonda olamazdık. Bu işe tuğla koyan, emek veren herkesin ellerinden öpüyorum. Saygılarımı sunuyorum. 2023’te bir yüzyıl daha ekonomik, kültürel, sosyal alanlarda neleri başarabiliriz. Nasıl büyük bir ülke olarak ilerleyebiliriz bunun mücadelesini vereceğiz.”

“Gönülleri Tamir Etmemiz Gerekiyor”

Fatih Sultan Mehmet’ten emanet aldığımız bu kıymetli şehri hak ettiği değeri kazanması için üzerimize düşen sorumluluğu elimizden geldiğince yerine getirmeye çalışacaklarını söyleyen AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken: “Hem hamam, saray, köprü vb. fiziki yapıları inşa ederken, hem de gönül köprüleri kuracağız. Gönülleri tamir etmemiz gerekiyor. 1964 Ordu doğumluyum. 1983 yılından beri Eyüpsultan’da ikamet ediyorum. 2004’te Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcılığı, 2009 yerel seçimlerinin ardından Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak atandım. 2014 yılı itibariyle Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri olarak görev yaptım. Aynı zamanda Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanlığı’nı ve Gaziantep Basketbol Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürüttüm. Bütün bilgi ve tecrübelerimle, yaşanılabilir bir Eyüpsultan için hep birlikte çalışacağız. Eyüpsultan’da hep birlikte tarih yazalım.” dedi.

Aziz Babuşçu: “Davamız Derdimiz Olacak”

Vefa’nın bütünleşmemizi, kaynaşmamızı ifade eden en güzel teşkilat toplantılarından biri olduğunu belirten AK Parti İstanbul Milletvekili Aziz Babuşçu, “ Çanakkale'deki iftar programlarımız aklıma geldi. Kadın kollarının, gençlik kollarının. Mahalle başkanlarımızın düzenlediği yemekler geliyor aklıma. Özellikle bugünlerde daha anlam kazanıyor bu toplantılar. İnandığımız davaya, kutlu yürüyüşe katkıda bulunmak için çırpınıyoruz. 31 Mart’ta yeni bir başarı hikayesi yazacağız. Yeni bir destan yazmak için herkesin üstüne düşeni yapması gerekiyor. Samimiyete asla gölge düşürmeyeceğiz. Millete asla çamur atmayacağız. Sözlerimizi yerine getireceğiz. Yapılan işi dert bileceğiz. Davamız derdimiz olacak. Tüm bunlara inanırsak sırtımızda bir tek damla ter kalmayacak. Bu hususları yeter ki yerine getirelim” dedi.

Adem Koçyiğit: “Her Mahalleden Bir Meclis Üyesi Çıkarmaya Çalışacağız”

Vefa yemeğine gelen herkese teşekkür eden AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ise şu açıklamalarda bulundu: “31 Mart’ta bizi bekleyen önemli bir seçim var. Sınav var. İnşallah Remzi Başkanımızdan sonra görevi devralacak olan AK Parti Belediye Başkan Adayımız Deniz Köken ile sizlerin üstün gayret ve çabalarıyla bu bayrağı göklere, daha yükseklere hep beraber çıkaracağız. Bundan bizim kuşkumuz yok. Sizlerin destekleri önemli. Mümkün olduğu kadarıyla her mahalleden bir Meclis Üyesi çıkarmak istiyoruz. Hep şunu söylüyorum bir çok Belediye Başkan aday adayı projelerini hayata geçireceklerinden bahsediyor ama bizim Belediye Başkan Adayımız zaten Antalya’da, Erzurum’da ve Gaziantep’te görev yaptığı süreler boyunca yüzlerce projeyi zaten hayata geçirdi. İnşallah Eyüpsultan’da da büyük başarılara imza atacak.”