KEMERBURGAZ ESNAFIYLA KAHVALTIDA BULUŞTUK

24.1.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, düzenlenen kahvaltı programında Kemerburgaz esnafıyla tanıştı.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit’in de katıldığı kahvaltıda Köken, Kemerburgaz esnafıyla projelerini paylaştı, esnafın dilek ve temennilerini dinledi ve gelen soruları yanıtladı.

"İSTANBUL'UN EN ÇOK GELİŞEN BÖLGELERİNDEN BİRİ"

Kemerburgaz ve Göktürk’le ilgili çok ciddi projeleri olduğunu belirten AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit şöyle konuştu: “Allah nasip ederse 2020 yıllarının başlarında metronun hayata geçmesiyle Kemerburgaz artık İstanbul’un dört bir yanına bağlanacak. Yanıbaşımızda dünyanın en büyük havalimanı, 3. köprü, Büyük İstanbul Tüneli olacak. Dolayısıyla Kemerburgaz şu anda İstanbul’un en çok gelişen bölgelerinden biri ve daha da gelişecek inşallah. Spor tesislerimizin ilk kısmını tamamladık. İçinde çok amaçlı spor salonu, yarı olimpik yüzme havuzu, bir etkinlik alanımız olacak ve bu etkinlik alanında nişan, düğün, toplantı gibi vb. organize edeceğiz. AFAD’a ait olan sivil savunma binasının tahsisini aldık belediyemize, onun da müjdesini verelim. Oraya yeniden bir fonksiyon kazandıracağız. Kemerburgaz’a geçmişte nasıl hizmet ettiysek aynı şekilde fazlasıyla hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz Allah’ın izniyle söz verdiğimiz her şeyi yerine getiririz. Sizlerden de destek ve dualarınızı bekliyoruz”.

"MERKEZE; ÇOCUĞU, GENCİ, KADINI, YAŞLIYI VE ENGELLİYİ KOYMALIYIZ"

Kemerburgaz’ın İstanbul’un oksijen deposu ve nefes alma yeri olduğunu vurgulayan Deniz Köken “Avrupa’da slow şehir yani yavaş, sakin şehir gibi kavramlar var. Böyle yerleri seçiyorlar ve oraları koruma altına alıyorlar ve oraların turizmini geliştiriyorlar. Buralarda korna çalmak bile yasak. Ben isterim ki Kemerburgaz’ın sokaklarında korna bile çalınmasın” şeklinde konuştu.

Köken, Eyüpsultan’ı kültür ve turizm şehri yapmak gerektiğini kaydederken, “Hazır 3. havalimanına bu kadar yakınken Kemerburgaz’ı, Göktürk’ü ve köyleri havalimanına ekonomik destek veren, havalimanından da nasiplenen bir yapıya dönüştürmek lazım. Şehirleri evimiz gibi korumak zorundayız. Mithatpaşa ve Mimar Sinan’ı önümüzdeki süreçte herkesin gelip görmek, yaşamak istediği bir yapıya dönüştürürüz inşallah. Bizim bu dönemde merkeze; çocuğu, genci, kadını, yaşlıyı ve engelliyi koyup üreten bir şehri nasıl yapabilirizi birlikte konuşmamız lazım” dedi.

Son olarak esnaftan gelen soruları yanıtlayan Koçyiğit ve Köken, Kemerburgaz’ın sağlık ocağı sorunu ile başından beri ilgilendiklerini ve Kemerburgaz’ın hastane sorununun da en kısa zamanda çözüleceğini ifade etti.

EYÜPSULTAN KART MÜJDESİ

Kemerburgaz’daki piknik alanlarına Kemerburgazlıların girişinin ücretli olması ile ilgili konu gündeme geldiğinde ise Deniz Köken, Eyüpsultan Kart sistemine geçeceklerini ve akıllı kart sistemiyle bu işlemlerin daha kolay hale getirileceğini belirtti. Köken, “Zaten sloganlarımızdan bir tanesi de kolay şehir, mutlu şehir, akıllı şehir” dedi ve akıllı kartla ilgili başka projelerinin de olduğunu dile getirdi.