PÜTÜRGELİLERLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

24.1.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan'da bulunan Malatya Pütürgeliler Derneği'nin düzenlediği kahvaltı programına katıldı. Köken, burada yaptığı açıklamada, "Çocuklarımıza yaşanılabilir güzel bir şehir miras bırakmak için çalışmamız lazım" dedi.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, ilçe genelinde çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Deniz Köken, ilçede bulunan Malatya Pütürgeliler Derneği'nin kahvaltı programına katıldı. Burada dernek üyeleriyle sohbet etti.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve AK Parti İlçe Gençlik Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı programda Köken, Eyüpsultan'ı nasıl bir anlayışla yöneteceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Kendisine yöneltilen soruları da yanıtladı.

Deniz Köken: Çocuklarımıza güzel bir şehir emanet bırakmak için çalışmalıyız

Çocuklarımıza bırakacağımız güzel bir şehir için hep birlikte çalışmamız gerektiğini dile getiren Deniz Köken şu ifadelere yer verdi:

"Bu şehirde nefes alıyoruz. Bu şehirde yaşıyoruz. Bu şehri çocuklarımıza bırakacağız. Nasıl güzel, nasıl yaşanılabilir bir şehir bırakacağız çocuklarımıza onun mücadelesini vereceğiz. Düşünüyor olacağız. Şehirler, toprak, hava ve çevre bizim çocuklarımıza emanetimizdir. Herkes çocuklarına birer miras bırakmak ister ama bırakacağımız şey yaşadığımız şehirlerdir. Yaşanılabilir şehirler bırakmak için ne yapmak lazım? Bu konuda biraz geç kaldık. Ben aslında Belediye Başkanlığı seçimlerinden ziyade, nasıl bir gelecek? Nasıl bir Eyüpsultan olmalıdırı da bu seçimler boyunca tartışalım. Konuşalım istiyorum" dedi.

"BİR İDEALİMİZ VAR"

Yerel Yönetimlerde 25 yılı geride bıraktığını söyleyen Deniz Köken şöyle konuştu:

"Koca bir çeyrek asır belediyelerde yöneticilik yaptım. Gaziantep'in, Erzurum'un, Antalya'nın, İstanbul'un her bir şehrin ayrı güzellikleri, ayrı sorunları ve geleceğe yönelik ayrı idealleri var. Bizim de bir idealimizin olması lazım. İstanbul eğer büyük bir şehirse, Metropol bir şehirse, onun başkenti Eyüpsultan'dır diyoruz. Eyüpsultan'ı bir başkent şehir nasıl olmalıdıra doğru götürmemiz lazım. Hanlar yapabilirsiniz ama bir de gönül yapmanız lazım. Bunun en güzel örneğini Fatih Sultan Mehmet kendi kitabesinde şu ifadelerle anlatmış: 'Hakiki sanat muhteşem bir şehir vücuda getirmek ve halkının kalbini saadetle doldurmaktır'. Hem büyük hizmetler, inşaatlar yapacaksınız ama gönüle giden yollar da yapacaksınız. Cumhurbaşkanımız her fırsatta gönül belediyeciliği vurgusunu yapıyor. Bizim bundan sonraki süreçte her ikisini birlikte yapıyor olmamız lazım. Ortak aklı ortaya çıkarmak ve bu şehirle ilgili söz söylemek isteyen herkesin söz söyleyebileceği ortamları oluşturarak bir Eyüpsultan inşa etmemiz lazım diyorum. Bu lafta kalmayacak. Hem yerel STK'lar, hem üniversiteler ve hem bu şehrin önde gelen bilge insanlarını bir araya getirerek mutlaka bilgi havuzu oluşturmamız lazım. Şehirlerin meselesi tıp gibidir. Nasıl ki hastalıkları ihmal edersen, hastalık vücuda yayılır. Doktor maalesef çok geç kalmışsınız der. Şehirlerin de önemli konularını ihmal ettiğimizde içinden çıkılmaz hale gelmeye başlar ve kangren olur. O yüzden biz şehirlere kangren olmadan müdahale etmemiz lazım"

Adem Koçyiğit: İnşallah Deniz Köken'i sizlerinde desteğiyle belediye Başkanı yapacağız

Kahvaltı programını organize eden Malatya Pütürge Derneği'ne teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, "31 Mart'ta yerel seçimler var. 5 seneyi geride bıraktık. İnşallah bu dönemde de Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'i hepimizin çabasıyla başkan yapacağız. Deniz ağabey hepimizin bildiği tanıdığı bir isim. Eyüpsultan'da 10 yıl boyunca Belediye Başkan yardımcılığı yapmış bir isim. Ardından, Antalya, Erzurum ve Gaziantep'te icracı bir makam olan Genel Sekreterlik görevini yapmış. Ömrünü yerel yönetimlere, belediyeciliğe adamış bir ağabeyimiz. Deniz Köken, inşaallah Eyüpsultan Belediye Başkanlığı seçim yarışında  sizlerin de desteğiyle bayrağı göğüsleyerek bitirecek" dedi.