EYÜPSULTANLI GENÇLERLE BULUŞMAYA DEVAM EDİYORUZ

24.1.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, AK Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları’nın İslambey’deki seçim irtibat bürosunda düzenlediği ‘Gençlik, Abisi ile Buluşuyor’ isimli programda gençlerle bir araya geldi.

Oldukça samimi bir ortamda gerçekleşen programa Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Yücel Erence, İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, Gençlik Kolları Başkanı Cihat Biradlı ve çok sayıda genç katıldı.

KÖKEN: KENDİNİZİ HAFİFE ALMAYIN

Gençlerin bütün sorun ve önerilerini tek tek dinleyen Köken, Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın bugünlere Beyoğlu Gençlik Kolları Başkanlığı’ndan geldiğini söyleyerek kendilerini hafife almamalarını istedi.

1989 yılında 25 yaşındayken Gençlik Kolları Başkanı, 29 yaşındayken ise belediye başkan yardımcısı olduğunu kaydeden Köken, ‘’İstanbul’da benden daha genci yoktu. Demek ki isteyince oluyor. Tuğlaları yere sağlam koyarak bir yerlere çıkabilirsiniz. Başkalarının mağduriyeti üzerinden iktidara gelme konusu hiçbir zaman uzun vadeli olamaz. Cumhurbaşkanımız tırnaklarıyla kazıyarak bir yere gelmiştir. Bu kendiliğinden olan bir şey değil. Tüm bunlar mücadele, azim ve gayretle oluyor. Sizler de  20 yıl sonra nasıl bir Eyüpsultan görmek istiyorsunuz bunu tasarlıyor olmanız lazım’’ şeklinde konuştu.  

KÖKEN: SEÇİM ÇALIŞMASI DEĞİL FİKİR JİMLASTİĞİ YAPIYORUZ

Gençlik toplantılarına büyük önem verdiğini belirten Köken,  ‘’Bu programı seçim çalışması olarak değil fikir jimnastiği olarak görüyorum. Şehircilik bir bilim dalıdır. İnsan hasta olduğunda doktora şehir hasta olduğunda belediyeye gidilir’’ dedi.

KÖKEN: GENÇLER LİSEYİ YÜZME ÖĞRENEREK BİTİRECEK

Programda yapacağı projelerden de bahseden Köken, ‘’Benim dönemimde bir çocuk liseyi yüzme öğrenerek bitirecek.  4. veya 5. sınıfta öğrenciler beden eğitiminde yüzme eğitimi alacaklar. 2018 yılında boğulma vakası 700 civarında. Matematikten önce bence hayatta kalmayı öğretmemiz lazım. Yüzme havuzu, spor kompleksi ve futbol sahasıyla bu bölgeyi buluşturmamız lazım’’ ifadelerini kullandı.

KÖKEN: NE KADAR BOŞ ALAN VARSA GENÇLERE TEMİN EDECEĞİZ

‘’Ne kadar boş alan varsa oraları çocuklara ve gençlere spor alanı olarak temin edeceğiz ve etmemiz lazım’’ diyen Köken, ‘’Bunları laf olsun diye söylemiyoruz. İstanbul büyük bir metropol ise onun başkenti Eyüpsultan olmalıdır. Bu şehre uygun projeler üretip iyi bir eğitim modeli vermemiz lazım. Sorunları çözemezsek 10 sene sonra yeni bir aday geldiğinde yine aynı şeyleri konuşuyor oluruz’’ şeklinde konuştu.  

KÖKEN: GENÇLERİ NEREDE BULUŞTURABİLİRİZ BUNUN İÇİN ÇALIŞIYORUZ

İlçede gençlerin bir araya gelebileceği alanlar oluşturmak istediklerini söyleyen Köken, ‘’Spor salonları yapsak bile bir köşesine mutlaka kültür merkezi yapacağız. Spor salonu yapamıyorsak hiçbir kafeteryayı kitapsız bırakmayacağız. Mahallede yer varsa mahallede yoksa iki veya üç mahallenin ortasına yapacağız. İlk yapacağımız işlerden bir tanesi gençleri nerde buluşturabiliriz. Bunun çalışmasını yapıyoruz. İlk etapta mahalleler nefes alsın diye bunları hayata geçirmemiz lazım.

Bana göre spor salonları meselesi çok daha önemli. İstiyoruz ki liseyi bitirmeden her gencin bir lisansı olsun. Bu da  sadece futbolla olmaz. Salon sporlarının ilk etapta en azından bir bölümünü hayata geçirerek insanların oradan yararlanmasını sağlamalıyız. Sultan Center’ı spor salonu ve arkasındaki parkla beraber bir yaşam alanı haline getirilmesiyle ilgili bir çalışmamız var’’ ifadelerini kullandı.  

KÖKEN: TÜRKİYE’Yİ UYUŞTURUCUYLA DİZE GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Son olarak Türkiye’yi terörle dize getiremeyen dış güçlerin, uyuşturucuyla dize getirmeye çalıştığını ve bu konunun çok önemli olduğunun altını çizen Köken, ‘’Uyuşturucuyla ilgili okullara ve rehber hocalarına eğitimler vereceğiz. Bununla ilgili bir merkez açacağız ve büyük merkezlerle sürekli bağlantı içerisinde olacağız. Türkiye’yi terörle dize getiremeyen dış güçler, uyuşturucuyla bizi dize getirmeye çalışıyor. Bu dış mihrakların özel bir projesidir. Kesinlikle ihmal edilecek bir konu değildir. Teşkilat bilinci olarak eğitim konusunda elimizden ne geliyorsa yapacağız’’ dedi.