GÖKTÜRK ESNAFIYLA KAHVALTIDA BULUŞTUK

25.1.2019

31 Mart yerel seçimleri öncesi esnaf ziyaretlerine devam eden AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Göktürk esnafıyla Göktürk Gümüşhaneliler Derneği’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit’in de katıldığı kahvaltıda Köken, Göktürk’le ilgili projelerini paylaştı, esnafın temennilerini dinledi ve sorularını yanıtladı.

Adem Koçyiğit, konuşmasında Eyüpsultan Gümüşhaneliler Dernek Başkanına teşekkür etti ve  “Bizler seçim startını verdik. Her sabah bir mahallede, öğlen başka bir mahallede, oradaki esnafımızla ve kanaat önderlerimizle bir araya geliyoruz, onları dinliyoruz. Şu anda projelerimiz zaten bitmek üzere. Ama bu mahallelerde yaptığımız istişareler sonucunda bazı noktaları revize ediyoruz” dedi.

“Yaptığımız bütün eserleri bir sanat eseri olarak yapmalıyız”

Göktürk’ün dış dünyaya açılan bir pencere olacağını dile getiren AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken “Yaptığımız bütün eserleri bir sanat eseri gibi yapıyor olmamız lazım. Yaşayan şehirlerde mutlaka estetiği de hayata geçirmemiz lazım” dedi. Ayrıca, önümüzdeki günlerde 3. Havalimanı güzergâhında, yol üstünde bulunan köylere birer fonksiyon verilerek buralarla ilgili güzel projeler gerçekleştireceklerini söyledi.  

"BETONA DEĞİL İNSANA YATIRIM YAPMALIYIZ"

Betona değil insana yatırım yapılan bir mantıkla hareket ettiklerini ifade eden Köken, “Biz geleceğe ne bırakacağımıza bakacağız. Çocuklarımızın geleceğinden çalıp, onlara bir çevre bırakamıyoruz” şeklinde konuştu.

Hastane, otopark ve okullardaki sınıfların sıkışıklığı gibi sorunların Eyüpsultan’ın ortak sorunları olduğunu vurgulayan Köken, bu konuyu ilgili mercilerle görüştüklerini söyledi. Küçük sorunları hemen çözeceklerini, büyük sorunları ise kademe kademe çözeceklerini belirten Deniz Köken sözlerine şöyle devam etti: “Üç tane master plan yaptıracağız. Birincisi ulaşım, ikincisi kentsel dönüşüm, üçüncüsü de deprem. Ama ulaşım acilen çözülmesi gereken bir sorun. İki şey akmazsa şehirler kokar ve tıkanır; biri su, biri trafik. Bu ikisinin vücudumuzun damarlarındaki kan gibi akması lazım.O yüzden artık şehircilik, bunları yapanlar ve yapmayanlar olarak algılanacak ve seçimlerin kaderini de bunlar belirleyecek”

"MİNİ REFERANDUMLAR YAPILACAK"

Son olarak ortak akıl kavramını çok ciddiye aldıklarını belirten Köken, Eyüpsultan’da bunu mutlaka hayata geçireceklerini dile getirdi. Mini referandumlar yapmaları gerektiğini ifade eden Köken, “Bu bir tanışma toplantısıydı, biz nasıl gördük ve görmek istiyoruzu aldık buradan. Bir dahaki toplantılarda bu sorunların azalarak devam ettiğini sizler fark edeceksiniz” dedi.