AKŞEMSETTİN'İN KANAAT ÖNDERLERİYLE BULUŞTUK

25.1.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi kanaat önderleriyle düzenlenen toplantıda buluştu. Köken, “Yeni dönemde slogan belediyeciliği yerine icraat belediyeciliği yapacağız. Akşemsettin Mahallesi’nin sorunlarını mahalle sakinleriyle ortaklaşa çözeceğiz” dedi.

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Spor Kompleksi’nde Akşemsettin Mahallesi kanaat önderleriyle istişare ve tanışma toplantısında bir araya geldi.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, SKM Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve Akşemsettin Mahallesi kanaat önderlerinin katıldığı toplantıda Köken, Akşemsettin Mahallesi bazında gerçekleştirilecek projeler hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Eyüpsultan’da her kapıyı çalarak seçim çalışmalarına devam eden başkan adayı Köken, ortak akıl ve karşılıklı dayanışma mesajlarının verildiği toplantıda, vatandaşların sorunlarını ve isteklerini dinleyerek kendisine yöneltilen soruları cevapladı.

Programın açılış konuşmasında söz alan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanı Yücel Erence, başkan adayı Deniz Köken’in tecrübesi ve birikimiyle Eyüpsultan’a değer katacağını belirtti.

İLÇEMİZİN HAKKETTİĞİ DEĞERİ KAZANMASINDA BÜYÜK ROL OYNAYACAK”

Yerel yönetimler bazında başkan adayı Deniz Köken’in çok donanımlı birisi olduğunu belirten AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, “Başkan adayımız Deniz Köken, hayatını belediyeciliğe adamış tecrübe ve birikimiyle ilçemiz için değer katacak bir görev insanıdır. Yirmi beş senelik kariyeri tamamen yerel yönetim kademelerinde olmuştur. Erzurum, Antalya, Gaziantep gibi büyükşehirlerin yapılanması ve modernize edilme aşamalarında önemli görevler üstlenmiştir. İnşallah yeni dönemde başkan adayımız Deniz Köken, Eyüpsultan’da tecrübesini ve hayata geçirdiği projeleri, halkımızın istek ve görüşleri doğrultusunda tatbik ederek ilçemizin hakkettiği değeri kazanmasında büyük rol oynayacaktır” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZA GÜZEL EVLERİN YANINDA GÜZEL ÇEVRELER BIRAKMAMIZ LAZIM”

Şehir planlamasının önemine değinerek yeni dönemde bu konunun üzerinde duracağını belirten başkan adayı Deniz Köken, “Vücudumuzdaki sorunları biriktirdiğimizde doktor, çok geç kalmışsın burayı kesmemiz lazım diyorsa; şehirlerimiz için de bu durum aynıdır. Şehirlerdeki meseleleri biriktirdiğimiz zaman aynı insan vücudu gibi kangren oluyor. O yüzden şehirlerde iki şeyin doğru akması lazım. Birisi su, birisi trafiktir. Aynı insan vücudundaki damarlar gibi. Damarımız tıkandığı zaman kalp krizi geçiriyorsak şehirler de kalp krizi geçiriyor. O yüzden uzun vadeli planlar yaparak daha oturaklı projeleri hayata geçirmemiz lazım. Çocuklarımıza güzel evlerin yanında güzel çevreler bırakmamız lazım. Yeni dönemde bu konu üzerinde durarak ortaklaşa bir model üreteceğiz. Yeni dönemde slogan belediyeciliği değil, icraat belediyeciliği yapacağız.” sözlerini kaydetti.

AKŞEMSETTİN’İN SORUNLARINI ORTAK AKILLA ÇÖZECEĞİZ”

Akşemsettin Mahallesi için hayata geçirilecek projelerin mahalle sakinlerinin görüşleri alınarak yapılması gerektiğinin üstünü çizen başkan adayı Köken, sözlerine şöyle devam etti:

“Yaşanabilir mahalle olmanın kriteri sadece park ve cami yapmak değildir. Mahallenin sokak entegrasyonunu sağlamak lazım. Şehirleri inşa ederken insanın inşasını da yapmak gerekiyor. Mahallede yaşayan genç ve yaşlı nüfusumuz için sosyal alanlar, eğitim ve ulaşım gibi meseleleri ön planda tutacağız. Projeleri de oluşturacağımız gruplarla bire bir görüşerek ortak akıl modeliyle hayata geçireceğiz. Akşemsettin’in sorunlarını ortak akılla çözeceğiz. Çünkü mahallenin sorununu en iyi burada yaşayan bilir. Bu modeli uygulayabilirsek önümüzde hiçbir sorun kalmayacak inşallah"