BİNGÖLLÜLERLE KAHVALTIDA BULUŞTUK

27.1.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Köken, Eyüpsultan Bingöllüler Derneği ile Ensari Konağı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Köken, dernek üyeleriyle sohbet ederken, onların taleplerini ve sorunlarını dinledi.

Toplantıya, AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in yanı sıra, AK Parti Eyüpsultan İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri, AK Parti Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.

ŞEHRİN İNŞASI İLE İNSANIN İNŞASINI BİRLİKTE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

25 yıla yakın yerel yönetim tecrübesinden kısaca bahseden Köken sözlerini şöyle sürdürdü: “ Şehrin imarını gerçekleştirirken insanın imarını da gerçekleştireceğiz. Şehrin inşası ile insanın inşası birlikte olmalı. Osmanlı Devleti böyle yapmıştır. Vakıf kültürümüz, vakıf medeniyetimiz buradan geliyor. Dernekçilik de bir nevi vakıfçılık aslında. Osmanlı her yaptığı eserin yanına muhakkak vakıf yerleri koymuş. “

"Dinimiz güzel ahlaklı olmayı gerektirir. Dinin emir ve öğütleri ile ahlak kuralları arasında çok yakın bir ilişki vardır" diyen Köken, “Ahlaklı çocuklar, ahlaklı bireyler yetiştirmeliyiz. Topluma yaymalıyız. Hayatın her alanında olan bir şey ahlak. Biz de insanlardan oy isterken yalan söylemeyeceğiz. Yapamayacağımız şeyleri vaad etmeyeceğiz. Bu ahlaksızlık olur.” dedi.

“EYÜPSULTAN TÜRKİYE MOZAİĞİ GÜZEL BİR ŞEHİR”

Köken, konuşmasının devamında ise şunları söyledi: “Bizim şehircilik anlayışımızın temeli gelecek nesillere nasıl güzel bir şehir bırakabilmek olmalıdır. Nasıl güzel örnek yapılar bırakabiliriz. Onlar geldiler, yaşadılar ve gittiler. Giderken de şunları bıraktılar dedirtmemiz lazım. Dedirtmezsek çok büyük vebalimiz olur. Haritacılar yol ölçümü yaparken mihenk taşı kullanır. O taşa göre yolu çizerler. Ölçümü gerçekleştirirler. O ilk taşı yanlış koyarsak yanlış yola gideriz. Bu yüzden ilk adımı doğru atmamız gerekiyor. Eyüpsultan tam Türkiye mozaiği bir şehirdir. 4 bölgeden oluşuyor. Hepsinin dünyaları, kültürleri, farklı. Güzel bir mozaik. Hepsinden ayrı ayrı yararlanacağız. Arı gibi her çiçekten bal alacağız. Bir bal peteği yapacağız. Herkesten aldığımızı bir araya getireceğiz.”

TEKTSİL ÇALIŞANLARINI DA ZİYARET ETTİ

Öte yandan kahvaltı programının ardından Deniz Köken, Pierre Loti'de bulunan bir tekstil firmasını ziyaret etti. Köken burada çalışanlarla selamlaşıp sohbet etti. Köken ardından, mahalle sakinlerini ziyaret edip onların sorunlarını, dertlerini dinledi.