KARSLILARLA SUSUZ KAZ GECESİNDE BİR ARAYA GELDİK

27.1.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Eyüpsultan'da çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Gün içerisinde kapı kapı dolaşıp vatandaşların talep ve sorunlarını yerinde dinleyen Köken, akşam saatlerinde Eyüpsultan Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleşen 'Kars Susuz Kaz Gecesi' etkinliğine katıldı.

Programda AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'e, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Eyüpsultan İlçe Gençlik Kolları ve Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş eşlik etti.

Derneklerin çok önemli olduğunu ve ilçeyi STK'larla sık sık bir araya gelerek ortak akılla yöneteceklerini ifade eden Köken, "O yüzden ‘Nasıl bir Eyüpsultan’la ilgili paneller düzenleyeceğiz, sizlerle gerekirse mini referandum yapacağız. Ne yapılması lazımsa bu şehirle, bu bölgeyle ilgili bunları karşılıklı konuşarak yapmamız lazım. Bilim adamlarını getireceğiz, karşılılı tartışmalar yaptıracağız, sizlere seminerler, konferanslar vereceğiz. Bu merkezdeki insanların hangi dile ihtiyacı varsa, mesleğe yönelik dil kursları açmamız lazım. Eyüpsultan’a gittiğimizde her sorunun çözülüyor olması lazım. Vücudumuzun her uzvundan haberdar olmamız lazım. Şehir bizim vücudumuz gibiyse buradaki bütün sıkıntıları bir anda bir merkezde toplayıp bunu görüyor olmamız lazım. Onun için de akıllı şehir konseptini getirip bu şehri tek merkezden nasıl yönetilebilir burada uygulamaya geçireceğiz. Birlikte hareket edersek burayı kalkındırmamızı çok daha çabuk sağlarız diye düşünüyorum" dedi.

Programı organize eden Kars Susuz Kırkpınar Derneği'ne teşekkür ederek sözlerine başlayan AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, "Çok önemli bir dönemece girmiş durumdayız. 31 Mart'ta yerel seçimler var. 5 seneyi geride bıraktık. 2023 ve sonrası Türkiye hedeflerimiz açısından çok önemli bir seçim. İnşallah bu dönemde de Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'i hepimizin çabasıyla başkan yapacağız. Deniz ağabey hepimizin bildiği tanıdığı bir isim. Eyüpsultan'da 10 yıl boyunca Belediye Başkan yardımcılığı yapmış bir isim. Ardından, Antalya, Erzurum ve Gaziantep'te icracı bir makam olan Genel Sekreterlik görevini yapmış. Ömrünü yerel yönetimlere, belediyeciliğe adamış bir ağabeyimiz. Deniz Köken, inşaallah Eyüpsultan Belediye Başkanlığı seçim yarışında  sizlerin de desteğiyle bayrağı göğüsleyerek bitirecek" dedi.