SEMERKAND VAKFINI ZİYARET ETTİK

28.1.2019

Cumhur İttifakı’nın Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Nişanca Mahallesi’nde bulunan Semerkand Vakfı’nı ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyarete Başkan adayı Deniz Köken’in yanı sıra SKM Başkanı Yücel Erence, AK Parti Eyüpsultan Gençlik Kolları Başkanı Cihad Biradlı, Eyüpsultan Semerkand Vakfı Başkanı Resul Yıldırım katıldı.

Eyüpsultan’da kapı kapı dolaşarak ilçede bulunan herkese ulaşmaya çalışan Başkan adayı Deniz Köken, gerçekleştirdiği ziyarette vatandaşın istek ve görüşlerini alarak sohbet etti.

“BİZDEN ÇALINAN DEĞERLERİ GERİ ALACAĞIZ”

Uzun bir aradan sonra tekrar Eyüpsultanlı hemşehrileriyle buluştuğu için çok mutlu olduğunu ve çalınan manevi değerlerimizin geri kazanılması gerektiğini belirten Başkan adayı Deniz Köken, "Sizlerle biraz fikir jimnastiği yaptık. Bu konuşmalarda bizden alınan değerlerin olduğunu gördüm. O yüzden abi, hizmet ve himmet kavramlarını başkalarına kaptırmış, kullanmaya korkar olmuşsunuz. Ben bu kavramların, bizden çalınan değerlerin geri alınmasından yanayım. Bize ait ne varsa geri alacağız. Çünkü çok büyük darbeler, büyük yıpranmalar oldu. Ama yıpranmayan İslam’dır, yıpranmayan dindir. Allah’ın bize ihtiyacı yok, bizim Allah’a ihtiyacımız var. Biz şehir yönetiyoruz, bir grup insan da bu güzel hizmetleri yapacak. Ben şehirlerin inşasıyla, insanların inşasının birlikte yürümesinden yanayım. İnşa ederken şehirleri, ihmal ettiğimiz tüm insani değerler başımıza daha büyük sorunlar açıyor. O yüzden okul da yapıyorsak, cadde de yapıyorsak, Kuran kursu da yapıyorsak hepsini şehirle bütünleştirmemiz gerekiyor. Kapalı kapılar ardında değil, açık şeffaf ortamlar yapmamız lazım. Gizli olan şeyler tehlikelidir arkadaşlar. İslam, çok şeffaf ve verilemeyecek hesabı olmayan güzellik dinidir. Bu ülkede beş vakit ezan okunuyorsa bu ezana davet için altyapı hizmetleri vermek için de şeffaf olmalıyız. Böyle yaparsak daha güzel işler olacağına inanıyorum" dedi.

“YAPACAĞIMIZ ŞEYLERİ KONUŞACAĞIZ YAPAMAYACAĞIMIZ ŞEYLERİ KONUŞMAYACAĞIZ”

Başkan adayı Köken, Eyüpsultan’da yaşayan herkesin hizmetine talip olduğunu ve ilçede yapılabilecek olan projeleri konuşacaklarını bildirerek çocuklara daha yaşanabilir bir çevre bırakacaklarını belirtti.

Köken sözlerine şöyle devam etti:

"Eyüpsultan çok büyük bir ilçe. Dört yüz bin insanımız yaşıyor. Haliyle her bölgenin kendine has sorunları oluyor. Biz bunların hizmetine talibiz. Ancak merkezimiz çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engelliler olacak. Ondan sonra kademe kademe büyüyeceğiz. Bu şehirde her üç kişiden biri; yirmi yaşın altında o yüzden bu nesle; nasıl mahalle, nasıl bir çevre bırakacağız bunu düşünmemiz gerekiyor. Hepimiz gelip geçiciyiz. Aslolan bulunduğumuz döneme damga vurduk mu vurmadık mı? Gök kubbede hoş seda bıraktık mı bırakmadık mı? Bütün mesele budur.  Hem Ankara’nın gücü, hem büyükşehir belediyesinin gücü, hem Eyüpsultan’ın manevi havası ve duası, bize bu şehirde güzel işler yapma fırsatı verecek diye inanıyorum, öyle umut ediyorum. Ben belediye başkan adayı olarak vaat vermiyorum. Ben Eyüpsultanlıyım. Onca seneden sonra tekrardan yurduma döndüm. Burada beraber yaşayacaksak, birbirimizin yüzüne bakacaksak, yapacağımız işleri ortaklaşa yapacağız. Yapacağımız şeyleri konuşacağız, yapamayacağımız şeyleri konuşmayacağız. Hepimizin gücü, dualarıyla Eyüpsultan’ı geleceğe hazırlayacağız. Çocuklarımıza daha yaşanabilir bir çevre bırakacağız inşallah"