GÖKTÜRK BÖLGE İMAMLARIYLA BULUŞTUK

30.1.2019

Cumhur İttifakının AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Göktürk Merkez Camisinde düzenlenen kahvaltı etkinliğinde, bölgenin imamları ile bir araya geldi.
 
Etkinliğe, AK Parti Eyüpsultan Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı Yücel Erence ve Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mesten de katıldı.
 
Yaklaşan yerel seçimler öncesinde hız kesmeden çalışmalarını sürdüren AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken kahvaltı buluşmalarına devam ediyor. Göktürk Merkez Camii’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldiği bölge imamlarıyla istişarede bulunan Köken, imamların sorularını yanıtladı.
 
Eyüpsultan Müftüsü Mustafa Mesten etkinlikte yaptığı konuşmada Eyüpsultan’a hizmet için var olduklarını söyledi ve “Rabbim sayın başkanımızı bu yolda muvaffak eylesin” dedi.
 
“İNSANIN İNŞASI İÇİN ÇALIŞMALIYIZ"
 
AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, şehirlerin insanlar gibi canlı varlıklar olduğunu söylerken, "Şehirle insan bir bütündür. Şehir cesetse insan ruhtur. İnsanlar yaşamadığında şehir çürür. O yüzden bizim, içinde insanların yaşayabileceği şehirleri inşa etmemiz lazım. Bu şekliyle şehri inşa ederken insanın da inşasını ve ihyasını ihmal etmememiz lazım. İnsanın inşası konusunda sizinle özel çalışmamız lazım" dedi.
 
Gençlik hareketiyle de özel olarak ilgilenmeleri gerektiğini ifade eden Köken şöyle devam etti:
 
“Bu konuda hem Milli Eğitim’in hem de Diyanet’in değerli kurumlarıyla çok yoğun bir temas içerisinde olmamız gerektiğini ben biliyorum. Fatih Sultan Mehmet 14. yüzyılda kabesinin girişinde ‘Hakiki sanat muhteşem şehirler vücuda getirmek ve halkının gönlünü saadetle doldurmaktır’ diye notunu düşmüş zaten. Hanlar, hamamlar, saraylar, köprüler, yollar yapacağınız zaman gönül de yapmanız lazım demiş ve noktayı koymuş. Biz 21. yüzyılda bu işin birlikte götürülmesi gerektiğini anlayan bir kurumuz. Büyük büyük ama ruhu giydirilmemiş binalarla bu işi götüremeyiz. O yüzden ben insana yatırımın şehirlere yatırım gibi önemli olduğuna inanıyorum”
 
"3K PROJEMİZ VAR"
 
Çocuk ve gençlik kampı için bir yer yapma projeleri olduğu müjdesini de veren Köken “İçinde küçük bir mescidinin de olduğu, çocukların 2-3 günlük kamp yapacakları bir yer yapacağız. Burası önce Eyüpsultan içindekilere sonra dışarıdakilere hizmet verebilecek bir konuma gelecektir. Ben üç şey üzerine zaten bina ediyorum; kitap kafeler, kreşler ve kadınlara yönelik kadın merkezleri oluşturma şeklinde 3K Projemiz var” şeklinde konuştu.