CUMA NAMAZI SONRASI LOKMA İKRAMINDA BULUNDUK

1.2.2019

AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Akşemsettin Mahallesi Veysel Karani Camii’nde cuma namazı kıldıktan sonra cemaate lokma ikram etti.

Cumhur İttifakı’nın AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ve AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, cuma namazı öncesi Siirtli kanaat önderleriyle bir araya geldi.

Cuma namazı çıkışı Habibe Ceylan adlı vatandaşın cenaze namazına katılan Köken, namazdan sonra cemaate lokma ikram etti.

Ardından Veysel Karani Camii cemaati ile bir araya gelen Köken, cemaatle fikir alışverişinde bulundu.

Her cuma farklı bir mahallede cuma namazı kıldıklarını belirten AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, “Bugün de istedik ki sizlerle beraber olalım, sizlerle hasbihal edelim. Sizlerin sorunlarını dinleyelim ve varsa önerilerinizi alalım” şeklinde konuştu.

“MİNİ TOPLANTILARLA FİKİR ALIŞVERİŞİNDE BULUNMAMIZ LAZIM”

Eyüpsultan’da her bölgenin ihtiyaçlarını ayrı ayrı dinlemeleri ve değerlendirmeleri gerektiğini ifade eden Deniz Köken, şöyle devam etti:

“Bizim kendimize has hazırladığımız projelerimiz var, onları da yine sizlerle paylaşacağız. Ama bundan sonraki süreçte, madem vatandaş oyunu veriyor, vergisini de veriyor o zaman vatandaşla bu meseleleri doğru konuşmamız ve vatandaşın meselesini iyi dinlememiz lazım.

Vatandaşın beklemediği bir işi hizmet olarak vermenin de bir esprisi yok. O yüzden mini anketleri ve mini referandumları hayatımıza geçirmemiz lazım. Burada bu mahalleyi ilgilendiren herhangi bir konu olduğu zaman mahalleliyle mini toplantılar yapıp karşılıklı fikir alışverişinde bulunmamız lazım.”

“DAHA YAŞANABİLİR ŞEHİRLERİ BİRLİKTE KURACAĞIZ”

Konuşmasında Cumhurbaşkanının açıkladığı seçim manifestosuna da değinen Köken, şu ifadeleri kullandı:

“Daha yaşanabilir şehirleri birlikte kuracağız, birlikte inşa edeceğiz. Çocuğundan yaşlısına, kadınından gencine, engellisine kadar herkesin huzur içinde yaşayabileceği bir mahalleyi, bir şehri nasıl inşa edebilirizi birlikte konuşacağız.

Altyapısıyla, üstyapısıyla, çevresiyle, şehirciliğiyle, okuluyla, hastanesiyle, bu yapıların tamamıyla beraber bu bölgelerin kendi içinde kalkınmasını ve diri olmasını sağlamamız lazım. O yüzden bölge bölge gelip görüşlerinizi dinleyeceğiz.”