ÜSKÜP BREZALILAR DERNEĞİ İLE BİR ARAYA GELDİK

3.2.2019

Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken, Karadolap Mahallesi’nde bulunan Üsküp Brezalılar Derneği ile tanışma ve istişare toplantısı kapsamında bir araya geldi.

Gerçekleşen programa, Başkan Adayı Deniz Köken’in yanı sıra AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, AK Parti Eyüpsultan İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Adayı Köken, programa katılım sağlayan Balkan göçmeni vatandaşların sorunlarını dinleyerek fikir alışverişinde bulundu.

AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, düzenlenen toplantıda söz alarak Deniz Köken’in Eyüpsultan için marka değer olduğunu ve yirmi beş senelik yerel yönetim kariyerinin ardından ilçeye çok güzel çalışmalar yapacağını belirtti.

“SORUNLARI ORTAKLAŞA ÇÖZECEĞİZ”

Yaşanabilir şehir, yaşanabilir çevre için belediyelerin farkındalık yaratacak çalışmalar yapması gerektiğini belirten Deniz Köken, şöyle devam etti:

“Artık bazı hizmetlerin lüks olarak algılanmaması gerekiyor. Spor, eğitim ve ulaşım anlamında yapılacak hizmetlerin standart hale gelmesi gerekiyor. Bu saydığım hizmetler birbiriyle bağlantılı durumdadır. Eğitimi iyi yaparsan suç oranı azalır, spor anlamında yeterli altyapı hizmetlerini sunarsan başarı gelir, ulaşım planlamalarını bilimsel veriler ışığında yaparsan trafik sorunu kalmaz.

Yapacağımız hizmetleri hemen gerçekleştireceğiz. Spor için gerekli alan yoksa o alanı bulana kadar uygun olan bir yeri kiralayarak hizmete sunmamız gerekiyor. Çünkü çocuklarımız büyüyor ve her yaşında farklı istekleri oluyor. Önemli olan o isteklerine anında karşılık verebilmemizdir.

Gelecekte çocuklarımıza daha yaşanabilir daha iyi bir ortam sunmak istiyorsak sorunları önem değerine göre ortaklaşa teker teker çözeceğiz. Böyle yaparsak Eyüpsultan’ı geleceğe daha iyi hazırlarız.”

“BALKAN MÜZESİ YAPACAĞIZ”

Başkan adayı Deniz Köken, Karadolap Mahallesi’nde Balkan göçmeni nüfusunun yoğun olduğunu ve bölgeye ‘Balkan Müzesi’ yapacaklarını belirterek vatandaşların köklerinden kopmaması gerektiğini belirtti.

Köken sözlerine şöyle devam etti:

“İlçemizin bu mahallesinde Balkan göçmeni vatandaşlarımızın yoğun olması sebebiyle buraya bir ‘Balkan Müzesi’ yapacağız. Rumeli ve Balkan derneklerimizle beraber yürüteceğimiz çalışmalarla birlikte ortak değerlerimizi yaşatacağız.”